Znajdź nas na

FAKTY

Chciał sprzedać ubrania, stracił 150 zł!

Ostrowieccy mundurowi informują o wzroście oszustw dokonywanych za pomocą internetowych platform handlowych. Tym razem ofiarą oszustów padł 25-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który wystawił na sprzedaż swoje ubrania. Mężczyzna nie tylko nie zarobił, z konta bankowego należącego do jego żony zniknęło 150 złotych.

fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Wczoraj (niedziela, 26 grudnia) do ostrowieckiej komendy zgłosił się 25-letni ostrowczanin. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży ubrania. Kolejno sprzedający otrzymał maila wraz z linkiem oferty zakupu wystawionego przez siebie towaru. Z relacji zgłaszającego wynikało, że link ten miał zawierać formularz do przesłania wystawionej przez niego oferty. Po kliknięciu w link, ostrowczanin dokonał wyboru banku, a następnie rejestracji w bankowości elektronicznej wpisując tam między innymi: hasło, login, PIN do karty płatniczej oraz numer PESEL należące do jego żony. Kiedy dokonał sprawdzenia stanu konta zorientował się, że padł ofiarą oszustów. Jak się okazało nie otrzymał żadnych pieniędzy z tytułu prowadzonej transakcji. Natomiast z konta jego żony zniknęło 150 złotych.

Ostrowieccy mundurowi przypominają, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą uniknąć problemów.

– Tu chodzi o Twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji. Nie przeprowadzaj nigdy żadnych transakcji bankowych za pomocą podesłanych linków – apeluje Ewelina Wrzesień, oficer Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this