Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Chwile grozy na ostrowieckim Osiedlu Stawki! Mężczyzna z maczetą zaczepiał przypadkowe osoby!

Chwile grozy przeżyli przechodnie, których w sobotnią noc (2 lipca) na ostrowieckim Osiedlu Stawki napotkali agresywnego mężczyznę z maczetą. Wczoraj (wtorek, 5 lipca) na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 39-latka. Ostrowczanin podejrzany jest o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

W minioną sobotę, 2 lipca około godziny 23, ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na Osiedlu Stawki w Ostrowcu Św. miał chodzić z maczetą i zaczepiać przypadkowe osoby. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole. Po chwili stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępności Nieletnich ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi agresora. 

Okazał się nim 39-letni ostrowczanin, przy którym policjanci ujawnili maczetę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że 39-latek przy użyciu niebezpiecznego narzędzia groził 14-latkowi. Dodatkowo wyszło na jaw, że 22 czerwca 2022  w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju. 39-latek wszedł wtedy do sklepu i grożąc personelowi przedmiotem przypominającym broń palną, dokonał kradzieży dwóch butelek piwa.

Wczoraj (wtorek,5 lipca)  na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 39-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy.  Teraz może grozić mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this