Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Ciasta, ozdoby, palmy wielkanocne – Kiermasz Wielkanocny w Kunowie już w najbliższą niedzielę!

Kiermasz Wielkanocny w Kunowie co roku przyciąga tłumy. Nie mogło zabraknąć go również w tym roku. Już 2 kwietnia (Niedziela Palmowa) na miłośników ręcznie wykonanych ozdób, stroików, a także dekoracji, czekać będzie „prawdziwa uczta”. Nie zabraknie również potraw na wielkanocny stół. – Zapraszamy w gościnne progi naszej Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ulicy Szkolnej. Nie zabraknie występów artystycznych, a przede wszystkim przedświątecznej atmosfery. Bądźmy tego dnia – razem – zachęca Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

fot. Gmina Kunów

To będzie VII Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany na terenie gminy Kunów. Frekwencja mieszkańców, a także przyjezdnych gości pokazuje, że organizacja wydarzenia była strzałem w dziesiątkę. Ze względu na nieprzewidywalną pogodę  impreza odbywa się w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie.  

– To bardzo potrzebna inicjatywa, która integruje ludzi, a także pozwala na wyjście z domu i prezentację wyrobów osób, które dotychczas znane były tylko w wąskim rodzinnym gronie. Co roku nie brakuje pięknych stroików, palm, ozdób świątecznych, a także pysznych potraw, które mogą stać się inspiracją na wielkanocne stoły. To niesamowite jak wielu utalentowanych artystów mamy na terenie naszej gminy – mówi Lech Łodej. Podkreśla, że na Kiermasz przyjeżdżają mieszkańcy spoza powiatu ostrowieckiego. 

Także i w tym roku nie zabraknie występów artystycznych zespołów ludowych oraz Strażackie Orkiestry Dętej z Kunowa. 

– Kiermasz przypada w Niedzielę Palmową. Zapraszam do korowodu z palmami wielkanocnymi. Uroczysty przemarsz rozpocznie się o godzinie 9.30 sprzed placu przy naszej bibliotece w Kunowie, a zakończy w kościele pod wezwaniem Świętego Władysława. Na godzinę 10.00 zaplanowana jest z kolei uroczysta Msza Święta – wyjaśnia burmistrz.

Kiermasz rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 14.00

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this