Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów: Przedświąteczny piknik na żołnierską nutę!

Kiermasz Wielkanocny w gminie Ćmielów w tym roku będzie miał wyjątkową oprawę. Ze względu na trwające prace, związane z rewitalizacją Rynku, odbędzie się na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. Na mieszkańców i przyjezdnych gości czekać będzie Piknik Wojskowy. Nie zabraknie jednak świątecznych akcentów, a od lokalnych twórców i kół gospodyń wiejskich będzie można zakupić unikatowe ozdoby i potrawy na świąteczny stół.

Trwają przygotowania na Kiermasz Wielkanocny fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już 1 kwietnia (sobota) w Ćmielowie odbędzie się Piknik Militarny. Do udziału w wydarzeniu zachęcają Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej imienia majora E. G. Kaszyńskiego p.s. Nurt. patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP. 

– Ze względu na trwające na terenie naszego Rynku prace modernizacyjne, centrum wydarzeń będzie Stadion Leśny w Ćmielowie. W tym roku to nasze wspólne przedświąteczne spotkanie będzie wyglądało nieco inaczej, niż przed rokiem. Zapraszamy bowiem na „Piknik Militarny” . Moc atrakcji czekać będzie na każdego mieszkańca i przybyłych gości – zapewnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Na ubiegłorocznym kiermaszu zaprezentował się Zespół Borianki
fot. Katarzyna Stan/Gmina Ćmielów

A w programie przewidziano m.in.: zawody strzeleckie Wojsk Obrony Terytorialnej, pokaz musztry paradnej, pokaz broni historycznej i czarnoprochowej, pokaz sprzętu wojskowego, pojazdów wojskowych czy pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, którzy świętując pierwszy dzień wiosny, zapytali mnie, czy mogą przyjść z rodzicami, babciami i dziadkami na sobotni piknik. To czas przedświąteczny, ale myślę, że każdemu z nas należy się odrobina relaksu i wytchnienia od codzienności dlatego zapraszamy całe rodziny. Oczywiście, to, że piknik odbędzie się na żołnierską nutę, nie oznacza, że nie będzie akcentów świątecznych. Jak co roku kupić będzie można piękne, ręcznie wykonane ozdoby, czy pyszne smakołyki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Nie zabraknie również występów artystycznych – podkreśla burmistrz.

 Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. 

Źródło: Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this