Znajdź nas na

FAKTY

CK Technik w Kielcach wyspecjalizuje przyszłe pokolenia!

Przy ulicy Łódzkiej w Kielcach w nowoczesnym budynku będą się kształcić przyszłe pokolenia specjalistów w branżach m.in.: mechatroniki, robotyki, czy informatyki. CK Technik Centrum Kształcenia Zawodowego jest nowatorskim podejściem do edukacji zawodowej uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. W uroczystym otwarciu obiektu wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Powstała bardzo ważna inwestycja dla szkolnictwa zawodowego w aspekcie łączenia praktyki i nauki. CK Technik przygotuje kadry do stosowania nowoczesnych technologii do innowacyjnej produkcji – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Cieszymy się, że poprzez ten obiekt będzie możliwa współpraca z przedsiębiorcami oraz szkołami. Uczniowie będą mogli korzystać z najnowocześniejszych urządzeń, które w tej chwili są stosowane w przemyśle oraz uzyskają wysokie kwalifikacje fachowców w poszczególnych branżach.

Obiekt CK Technik powstał w ramach realizacji projektu pn.: „Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.6 „Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa – ZIT KOF”Osi 6 ,, Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 30 600 000, 00 PLN, zaś całkowita wartość projektu: 44 280 000,00  zł.

W obiekcie znajduje się 30 pracowni do praktycznej nauki zawodu, które mają służyć wykształceniu najlepszych specjalistów na potrzeby lokalnej i regionalnej gospodarki. Centrum będzie kształcić w następujących zawodach: automatyk, mechatronik, informatyk, operator obrabiarek skrawających, w tym CNC, monter maszyn i urządzeń, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektronik, blacharz, tokarz, frezer, ślusarz, spawacz.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Powstał dzięki zapotrzebowaniu firm. To one jako pierwsze zgłosiły konieczność kształcenia nowych pracowników, z racji tego, że w krótkim czasie nastąpi luka pokoleniowa w przedsiębiorstwach. Wielu pracowników odejdzie na emeryturę – mówił Dominik Kraska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.

Tworzona oferta edukacyjna jest dostosowana do zmieniającego się zapotrzebowania na umiejętności i kompetencje zawodowe oraz społeczne, stanowiska dydaktyczne odwzorowujące rzeczywiste warunki pracy, a także wysoką efektywność kształcenia, w wyniku której uczący się przygotowani są do doskonalenia zawodowego przez całe życie. Centrum jest publiczną placówką oświatową Miasta Kielce, która będzie wdrażać innowacyjne rozwiązania techniczne, technologiczne, organizacyjne i dydaktyczne do procesu kształcenia zawodowego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this