Znajdź nas na

FAKTY

Ćmielów: Do gminy wpłynęło już 400 wniosków o wydanie kart uprawniających do zniżkowych przejazdów!

Ponad 400 seniorów z gminy Ćmielów złożyło już wniosek niezbędny do wydania karty emeryta/rencisty, która od 1 grudnia upoważniała będzie do korzystania z przejazdów publicznym transportem za złotówkę na terenie całego powiatu ostrowieckiego. Warunek jest jeden, przystanek początkowy lub końcowy musi znajdować się na terenie gminy Ćmielów.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa prezentuje Kartę Emeryta/Rencisty fot. Łukasz Grudniewski/naOSTR.info

 – „Szturm” mieszkańców zaczął się w pierwszych dniach po ogłoszeniu nowego projektu przez panią burmistrz, Joannę Suskę. Przez pierwsze dni korytarz był pełen mieszkańców. Teraz, ze względu na gorszą aurę pogodową, mieszkańcy, głównie starsze osoby,  dzwonią i pytają o karty,  do kiedy można składać wnioski, czy ktoś pomoże im je wypełnić. Mamy już ponad 400 złożonych wniosków – tłumaczy Agnieszka Kaca-Chmielińska, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, która pracuje na stanowisku do spraw promocji.

Pomagając przy wypełnianiu wniosku słyszy od seniorów, że pomysł burmistrza Ćmielowa, bardzo przypadł im do gustu.

– Chociaż przy wypełnianiu wniosku nie wymagamy od mieszkańców uzasadnienia, seniorzy opowiadają mi do czego wykorzystają kartę. Część z nich korzysta z rehabilitacji w Ostrowcu Św., kilka razy w tygodniu muszą więc tam dojeżdżać, ktoś inny opiekuje się wnukami. Teraz dojazd będzie ich mniej kosztował. Są też osoby, które stwierdziły, że za złotówkę mogą chociaż raz w tygodniu pojechać na ostrowiecki targ, kupić owoce i warzywa.  Ten krok, który wykonała pani burmistrz w stronę seniorów jest fantastyczny – mówi Agnieszka Kaca-Chmielińska. 

Wzór karty emeryta i rencisty
Źródło: BIP UMiG w Ćmielowie

Dodaje, że wniosek dostępny jest nie tylko w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie ale również w internecie. Nie jest też skomplikowany. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz numer telefonu kontaktowego lub/i e-mail. Gotowy wniosek należy złożyć w sekretariacie. Przy składaniu wniosku trzeba mieć przy sobie kartę emeryta/rencisty lub aktualną decyzję ZUS-u  Do tego należy podpisać klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

– Należy pamiętać, że aby skorzystać z przejazdów za złotówkę, przystanek końcowy lub początkowy musi znajdować się na terenie gminy Ćmielów. Dla przykładu osoba posiadająca kartę, uprawniającą do przejazdów po preferencyjnych cenach, która pojedzie do Ostrowca Św., dojedzie tam za 1 zł, ale jeśli tam przesiądzie się na inny autobus, kursujący tylko po Ostrowcu Św., ta zniżka nie będzie już obowiązywać. Podobnie będzie z podróżą poza powiat ostrowiecki. Jeśli ktoś chce odwiedzić wnuka w Warszawie, do Ostrowca Św., czy Waśniowa dojedzie za 1 zł, ale później musi już kupić bilet w cenie, która obowiązuje u przewoźnika wykonującego kursy do Warszawy – tłumaczy Agnieszka Kaca-Chmielińska.

Z dużego zainteresowania wyrobieniem karty wśród seniorów cieszy się Joanna Suska. 

– Zgodnie z moimi obietnicami skutecznie realizuję politykę prosenioralną i prospołeczną. Mamy już program lekowy, mieliśmy opaski medyczne, powstał Dzienny Dom Senior+ i Klub Seniora, a teraz przyszła pora na dojazdy za 1 zł.  Chociaż tak możemy odciążyć domowy budżet osób starszych i samotnych. Jestem burmistrzem dla ludzi i właśnie z myślą o ludziach pracuję i działam – tłumaczy Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this