Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Co z przetargiem na „małą obwodnicę” Ostrowca Św.?

Na początku września informowaliśmy, że sześciu wykonawców zainteresowanych jest budową tzw. małej obwodnicy Ostrowca Św. w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. W kieleckim oddziale generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapytaliśmy na jakim etapie znajduje się postępowanie przetargowe. Na rozpoczęcie prac trzeba będzie niestety poczekać.

Grafika: naOSTRO.info

Przypomnijmy, że złożone oferty opiewały na kwoty od około 52,9 mln do 75,9 mln złotych. Wszyscy wykonawcy zaoferowali skrócenie czasu realizacji inwestycji o 3 miesiące i wydłużenie gwarancji na niektóre asortymenty robót o 5 lat. Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert.

– Ponieważ wszystkie kwoty, jakie zaproponowali oferenci przekraczały wartość, jaką inwestor przeznaczył na realizacje tej inwestycji, poprosiliśmy oferentów o dodatkowe wyjaśnienia. Takie wyjaśnienia złożyli. Trwa ich analiza. Postępowanie przetargowe zatem się nie zakończyło. W chwili obecnej za wcześnie, aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy podejmiemy decyzję – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja jest o tyle ważne i wyczekiwana przez mieszkańców Ostrowca Św., że nie tylko przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta.

Obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi krajowej nr 9.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

.

1 Comment

1 Comment

  1. m

    Listopad 5, 2019 at 14:32

    ale sie duuuuuuuuuuuuuzo dowiedzieliscie szok!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Krzysztof Ołownia: Troską każdego dyrektora powinna być chęć pozyskania fachowej kadry!

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! Od dofinansowania na żłobki i kluby dziecięce, po galę Talentów Świętokrzyskich! [VIDEO]

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Ponad milion złotych za 120 metrowy budynek dla rad osiedlowych!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this