Znajdź nas na

FAKTY

Co z przetargiem na „małą obwodnicę” Ostrowca Św.?

Na początku września informowaliśmy, że sześciu wykonawców zainteresowanych jest budową tzw. małej obwodnicy Ostrowca Św. w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. W kieleckim oddziale generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapytaliśmy na jakim etapie znajduje się postępowanie przetargowe. Na rozpoczęcie prac trzeba będzie niestety poczekać.

Grafika: naOSTRO.info

Przypomnijmy, że złożone oferty opiewały na kwoty od około 52,9 mln do 75,9 mln złotych. Wszyscy wykonawcy zaoferowali skrócenie czasu realizacji inwestycji o 3 miesiące i wydłużenie gwarancji na niektóre asortymenty robót o 5 lat. Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert.

– Ponieważ wszystkie kwoty, jakie zaproponowali oferenci przekraczały wartość, jaką inwestor przeznaczył na realizacje tej inwestycji, poprosiliśmy oferentów o dodatkowe wyjaśnienia. Takie wyjaśnienia złożyli. Trwa ich analiza. Postępowanie przetargowe zatem się nie zakończyło. W chwili obecnej za wcześnie, aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy podejmiemy decyzję – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja jest o tyle ważne i wyczekiwana przez mieszkańców Ostrowca Św., że nie tylko przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta.

Obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi krajowej nr 9.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

.

1 Comment

1 Comment

  1. m

    5 listopada, 2019 at 14:32

    ale sie duuuuuuuuuuuuuzo dowiedzieliscie szok!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this