Znajdź nas na

FAKTY

Zatrzymał pijanego kierowcę w Podszkodziu! Zapobiegł tragedii!

Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego ujął na gorącym uczynku nietrzeźwego kierowcę skody i przekazał go w ręce policji. Obywatelska postawa mężczyzny być może zapobiegła tragedii. Zatrzymany nieodpowiedzialny 62-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj, 4 listopada około 15.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego.

Do zdarzenia doszło w Podszkodziu w  gminie Bodzechów. Na miejsce skierowani zostali policjanci z ostrowieckiej drogówki, którzy natychmiast podjęli interwencję. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy podróżował swoim samochodem przez wymienioną miejscowość nagle jadący z naprzeciwka kierowca skody skręcił gwałtownie przed jego pojazdem, czym wymusił na nim pierwszeństwo jazdy. Mężczyzna postanowił nawrócić i pojechać za nieopowiedzianym kierowcą.

Obserwując tor jazdy kierowcy czeskiego auta nabrał podejrzeń, że osoba siedząca za jego kierownicą może znajdować się wpływem alkoholu. Widząc, że stwarza on zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego postanowił dłużej nie zwlekać i udaremnić mu dalszą jazdę, zatrzymując go i zabierając kluczyki.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że podróżujący na „podwójnym gazie” to 62-letni mieszkaniec gminy Bodzechów . Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej nie doszło do tragedii.

 Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 62-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this