Znajdź nas na

FAKTY

Część kieleckiej galerii zamieni się w przychodnię zdrowia!

Poziom „0” Galerii Korona w Kielcach w godzinach 10.00 – 18.00 w najbliższą sobotę (26 listopada) zmieni się w prawdziwą przychodnię zdrowia z pomiarami, badaniami, konsultacjami, poradami. Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji będzie można między innymi: wykonać pomiar ciśnienia, badania poziomu cukru, skontrolować masę ciała i od razu otrzymać konsultacje dietetyka. Będą porady dermatologa, porady laktacyjne, badanie wzroku i dużo, dużo profilaktyki skierowanej zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Źródło: Freepik

Już w najbliższą sobotę,  26 listopada w Galerii Korona przy ul. Warszawskiej 26 w Kielcach odbędzie się zdrowotny event, którego głównym organizatorem są przyszli lekarze – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA-Poland), a współorganizatorami między innymi Świętokrzyski OW NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski.

Na mobilnym stanowisko świętokrzyskiego OW NFZ w godz. 10.00 – 16.00 będzie można:

  • skorzystać z analizatora składu masy ciała (BMI, skład ciała, wiek metaboliczny organów) i konsultacji dietetyka,
  • skorzystać z konsultacji w sprawie programów profilaktycznych,
  • zapoznać się z zakresem usług realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w SOK, 
  • zapisać się na pomiary w kiosku profilaktycznym w SOK w Kielcach,
  • poznać program „Profilaktyka 40+” (wraz z listą aktualnych realizatorów) oraz inne programy profilaktyczne finansowane przez NFZ (np. program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy),
  • zapoznać się z darmowymi portalami diety.nfz.gov.pl, akademia.nfz,  programem 8 tygodni do zdrowia i magazynem „Ze Zdrowiem”, Środa z Profilaktyką
  • założyć w telefonie aplikacje MojeIKP i mojeFizjo+.
  • poznać Teleplatformę Pierwszego Kontaktu.

Na najmłodszych czekać będzie  Kącik Malucha czyli Małego Klienta z atrakcjami.

Podczas wydarzenia będzie można zarejestrować się w bazie „DKMS”, jako potencjalny dawca szpiku. Dostępne również będzie stanowisko „Pierwszej Pomocy”, w ramach którego będzie można w sposób praktyczny przypomnieć sobie schemat postępowania w sytuacjach nagłych. Przed wejściem Galerii postawiony zostanie Cytomammobus, który pozostanie dostępny w godzinach od 10.00 do 16.00.

Przewidziano atrakcje dla najmłodszych. Obok wspomnianego już „Kącika Malucha” powstanie „Szpital Pluszowego Misia”, w ramach którego dzieci będą mogły wyleczyć swoich pluszowych przyjaciół i przyzwyczaić się do widoku białego fartucha oraz tego, że wizyta u lekarza nie musi wiązać się wcale ze stresem.

Czy może być lepszy mikołajkowy prezent, niż zdrowie pod kontrolą?

Źródło: NFZ Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this