Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy zakup sauny to najpilniejsza z potrzeb ostrowieckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji?

Czy podobnie jak podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, radni ponownie zagłosują jednogłośnie za zmianami w budżecie gminy Ostrowiec Św.? Sesja, tym razem już nie w trybie nadzwyczajnym ma się odbyć 29 listopada w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród spraw, nad którymi będą debatować radni znalazło się m.in. zapewnienia środków w kwocie 40 000 zł na wydatki majątkowe MOSiR związane z… zakupem sauny.

Zdjęcie ilustracyjne. Pływania Rawszczyzna fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy wśród projektów uchwał, nad którymi debatowali radni Rady Miasta Ostrowca Św. podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 18 listopada, znalazł się zapis dotyczący  zapewnienia środków w kwocie 260 000,00 zł (dział 926, rozdział 92605) na wydatki związane z funkcjonowaniem MOSiR. Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków związanych z gospodarką mieszkaniową.

Wygląda na to, że ani radni z KWW Jarosława Górczyńskiego, ani radni opozycyjni nie mieli wątpliwości, aby kolejne środki, tym razem w kwocie 260 000 zł przekazać na funkcjonowanie MOSiR-u. Za podjęciem uchwały zagłosowało 22 radnych. 

Wynik głosowania. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Św. na 2022 r.
Sesja nadzwyczajna z 18 listopada 2022 roku Źródło: UM w Ostrowcu Św.

Za 4 dni (29 listopada) radni ponownie pochylą się nad uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 r. Wśród zapisów zawartych w dokumencie znalazło się m.in. zapewnienia środków w kwocie 140 000 zł (dział 921, rozdział 92116) na dotację podmiotową dla Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz  zapewnienia środków w kwocie 40 000 zł (dział 926, rozdział 92606) na wydatki majątkowe MOSiR związane z zakupem sauny. 

Czy i tym razem budżet uchwalony zostanie przez radnych bez cienia wątpliwości?

Projekty uchwał dostępne są TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this