Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Część kładki dla pieszych, będąca w zarządzaniu gminy Ostrowiec Św., nadal będzie „straszyć” swoim wyglądem?

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nie wyremontuje w tym roku „swojej” części kładki nad ulicami Onufrego Zagłoby i torami kolejowymi, stanowiącej dojście do stacji kolejowej PKP. Aktualnie nie jest także planowany montaż elementów stanowiących udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Przypomnijmy, że w kwietniu rozpoczął się remont części konstrukcji należącej do Polskich Linii Kolejowych. Wygląda na to, że ta, będąca w zarządzaniu gminy nadal „straszyć” będzie swoim wyglądem.

Kładka dla pieszych w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy w kwietniu rozpoczął się remont odcinka kładki dla pieszych przy budynku dworca PKP w Ostrowcu Św. O tym, w jakim stanie znajduje się kładka dla pieszych wiedzą doskonale, korzystający z niej podróżni. Odpadający tynk, korozja, mało estetyczny wygląd, a także obawa o jej stan techniczny, tak najczęściej opisują ją podróżni.  Zmodernizowana zostanie  tylko część konstrukcji należąca do Polskich Linii Kolejowych. Ta będąca w zarządzaniu gminy pozostanie bez zmian. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wyremontowane zostaną schody przy budynku dworca i te prowadzące na peron numer 2. Wykonane będą też nowe pomosty oraz poręcze, a bezpieczeństwo po zmroku zapewni ekologiczne oświetlenie LED. Nieużywana część kładki nad ulicą Kolejową oraz schody od strony „starej huty” zostaną rozebrane. Umowę z wykonawcą prac podpisano 28 marca. Na remont przeznaczono prawie 3.5 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się do listopada 2022 roku.

Kładka dla pieszych nad ulicą Onufrego Zagłoby w Ostrowcu Św. Widok z dołu.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety, będący w zarządzaniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski ponad 37 metrowy odcinek kładki, przebiegający nad ulicą Onufrego Zagłoby i torami kolejowymi (do pierwszego torowiska),  stanowiący dojście do stacji kolejowej PKP, nie zostanie wyremontowany w tym roku. 

Ostatni remont kładki miał miejsce w 2019 roku i dotyczył podwyższania balustrad do normatywnej wysokości 1.3 metra. Jak zapewnia Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św. kładka funkcjonuje obecnie zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W budżecie na rok 2022 nie jest ujęte zadanie remontu przedmiotowej kładki dla pieszych. W chwili obecnej nie jest planowany montaż elementów stanowiących udogodnienia dla osób niepełnosprawnych –  czytamy w odpowiedzi.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this