Znajdź nas na

FAKTY

Cztery nowe zakażenia w województwie świętokrzyskim! Wśród nich mieszkańcy powiatu ostrowieckiego!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zainfekowanych osób są także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Odnotowano także pięć kolejnych ozdrowień. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego od początku epidemii potwierdzono 361 zachorowań na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 224 ozdrowienia.

Grafika: naOSTRO.info

O 245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), i kujawsko-pomorskiego (1).

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To: kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, młoda kobieta z powiat starachowickiego, a także mężczyzna i kobieta z powiatu ostrowieckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Chorobę pokonało pięciu mieszkańców województwa świętokrzyskiego. 2 osoby z powiatu ostrowieckiego, jedna z powiatu opatowskiego i dwie osoby z powiatu staszowskiego.

Według danych Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 46 osób, 11 osób wyzdrowiało, 34 były hospitalizowane. Kwarantanną objętych jest 312 osób, a 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem. To 78-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 78-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Cieszynie, 60-letnia kobieta hositalizowana w szpitalu w Puławach. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this