Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Cztery nowe zakażenia w województwie świętokrzyskim! Wśród nich mieszkańcy powiatu ostrowieckiego!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zainfekowanych osób są także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Odnotowano także pięć kolejnych ozdrowień. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego od początku epidemii potwierdzono 361 zachorowań na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 224 ozdrowienia.

Grafika: naOSTRO.info

O 245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), i kujawsko-pomorskiego (1).

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To: kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, młoda kobieta z powiat starachowickiego, a także mężczyzna i kobieta z powiatu ostrowieckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Chorobę pokonało pięciu mieszkańców województwa świętokrzyskiego. 2 osoby z powiatu ostrowieckiego, jedna z powiatu opatowskiego i dwie osoby z powiatu staszowskiego.

Według danych Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 46 osób, 11 osób wyzdrowiało, 34 były hospitalizowane. Kwarantanną objętych jest 312 osób, a 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem. To 78-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 78-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Cieszynie, 60-letnia kobieta hositalizowana w szpitalu w Puławach. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this