Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dom Kultury w Ćmielowie czas epidemii wykorzystuje na remonty! Sala lustrzana zyska nowy wygląd!

Pracownicy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie czas epidemii i wynikającej z niej obostrzeń, postanowili wykorzystać na remonty i renowacje. Największe zmiany czekają salę lustrzaną, w której m.in. odbywają się zajęcia taneczne. – Zamontujemy nowe lustra, wycyklinujemy podłogę. Sala będzie także lepiej oświetlona – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Epidemia koornawirusa to czas trudny dla ośrodków kultury. Organizacja wszystkich zaplanowanych wydarzeń przesunęła się bowiem w czasie. 

– Postanowiliśmy ten czas właściwie spożytkować i wykorzystać m.in na remonty – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Zmieni się wygląd sali lustrzanej, w której prowadzone są zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Ze ścian zniknęły już stare lustra, zastąpią je nowe, nowoczesne. Sala będzie też lepiej doświetlona, a podłoga wycyklinowana. Zmieni się estetyka pomieszczenia, a tym samym poprawi komfort korzystających z sali. Jak podkreśla Wioletta Rogala-Mazur, remont przeprowadzany jest własnym sumptem  przez pracowników domu kultury. 

– Nie korzystamy z usług firmy zewnętrznej, wówczas na pewno koszty remontu wzrosłyby kilkukrotnie. W pracach pomaga nam pan konserwator. Współpraca z moimi pracownikami układa się rewelacyjnie. Zawsze są chętni do pomocy  – podkreśla dyrektor. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety na razie cykliczne zajęcia taneczne nie mogą odbywać się w domu kultury. Przeniosły się „do sieci”. Cieszą się sporym zainteresowaniem. 

– Instruktor Dawid Bidziński założył grupę, przez którą kontaktuje się z jej uczestnikami i swoimi podopiecznymi. Umawiają się na konkretną godzinę i trenują online – dodaje dyrektor Domu Kultury. Ma nadzieję, że w czerwcu chociaż część zajęć będzie mogła powrócić w tradycyjnej formie, jak chociażby zajęcia muzyczne z  gry na saksofonie. To zajęcia indywidualne, ich uczestnicy umawiają się na konkretną godzinę.

Do pracy powróciły ćmielowskie biblioteki. Czytelnicy nie mają jednak wolnego dostępu do księgozbiorów i pomieszczeń bibliotecznych.  

– Nasze biblioteki zostały przystosowana do nowych obostrzeń. Na korytarzu mamy wystawiony stoliczek i komputer.  Punkty wypożyczeń są zabezpieczone ekranami ochronnymi z pleksi. Bibliotekarze zabezpieczenia są w maseczki, przyłbice, rękawiczki. Czytelnikom zaleca się stosowanie maseczek, rękawiczek oraz zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. Zgodnie z rozporządzeniem czytelnicy nie mogą wchodzić do biblioteki, do czytelni. Zamawiają książki telefonicznie, mailem lub przez facebooka, a następnie odbierają je już w naszych bibliotekach czy to w Ćmielowie, czy w Borii – dodaje Wioletta Rogala-Mazur.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Terminy zwrotów wszystkich wypożyczonych pozycji zostały przedłużone do czasu otwarcia bibliotek w standardowym trybie, a kary za nieterminowy zwrot nie będą naliczane przez miesiąc od pełnego otwarcia. Do odwołania zamknięte pozostają czytelnie oraz kawiarenka komputerowa. 

– Na pewno i czytelnikom, i paniom bibliotekarkom brakuje dłuższej rozmowy z mieszkańcami wypożyczającym książki. Starają się pomagać na odległość w doborze książek. Choć na czytelników w tym trudnym czasie też nie możemy narzekać, codziennie odwiedza nas około 15 osób. Czytelnicy są bardzo zmotywowani. Dzwonią, dopytują o książki – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this