Znajdź nas na

FAKTY

Dom Kultury w Ćmielowie czas epidemii wykorzystuje na remonty! Sala lustrzana zyska nowy wygląd!

Pracownicy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie czas epidemii i wynikającej z niej obostrzeń, postanowili wykorzystać na remonty i renowacje. Największe zmiany czekają salę lustrzaną, w której m.in. odbywają się zajęcia taneczne. – Zamontujemy nowe lustra, wycyklinujemy podłogę. Sala będzie także lepiej oświetlona – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Epidemia koornawirusa to czas trudny dla ośrodków kultury. Organizacja wszystkich zaplanowanych wydarzeń przesunęła się bowiem w czasie. 

– Postanowiliśmy ten czas właściwie spożytkować i wykorzystać m.in na remonty – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Zmieni się wygląd sali lustrzanej, w której prowadzone są zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Ze ścian zniknęły już stare lustra, zastąpią je nowe, nowoczesne. Sala będzie też lepiej doświetlona, a podłoga wycyklinowana. Zmieni się estetyka pomieszczenia, a tym samym poprawi komfort korzystających z sali. Jak podkreśla Wioletta Rogala-Mazur, remont przeprowadzany jest własnym sumptem  przez pracowników domu kultury. 

– Nie korzystamy z usług firmy zewnętrznej, wówczas na pewno koszty remontu wzrosłyby kilkukrotnie. W pracach pomaga nam pan konserwator. Współpraca z moimi pracownikami układa się rewelacyjnie. Zawsze są chętni do pomocy  – podkreśla dyrektor. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety na razie cykliczne zajęcia taneczne nie mogą odbywać się w domu kultury. Przeniosły się „do sieci”. Cieszą się sporym zainteresowaniem. 

– Instruktor Dawid Bidziński założył grupę, przez którą kontaktuje się z jej uczestnikami i swoimi podopiecznymi. Umawiają się na konkretną godzinę i trenują online – dodaje dyrektor Domu Kultury. Ma nadzieję, że w czerwcu chociaż część zajęć będzie mogła powrócić w tradycyjnej formie, jak chociażby zajęcia muzyczne z  gry na saksofonie. To zajęcia indywidualne, ich uczestnicy umawiają się na konkretną godzinę.

Do pracy powróciły ćmielowskie biblioteki. Czytelnicy nie mają jednak wolnego dostępu do księgozbiorów i pomieszczeń bibliotecznych.  

– Nasze biblioteki zostały przystosowana do nowych obostrzeń. Na korytarzu mamy wystawiony stoliczek i komputer.  Punkty wypożyczeń są zabezpieczone ekranami ochronnymi z pleksi. Bibliotekarze zabezpieczenia są w maseczki, przyłbice, rękawiczki. Czytelnikom zaleca się stosowanie maseczek, rękawiczek oraz zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. Zgodnie z rozporządzeniem czytelnicy nie mogą wchodzić do biblioteki, do czytelni. Zamawiają książki telefonicznie, mailem lub przez facebooka, a następnie odbierają je już w naszych bibliotekach czy to w Ćmielowie, czy w Borii – dodaje Wioletta Rogala-Mazur.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Terminy zwrotów wszystkich wypożyczonych pozycji zostały przedłużone do czasu otwarcia bibliotek w standardowym trybie, a kary za nieterminowy zwrot nie będą naliczane przez miesiąc od pełnego otwarcia. Do odwołania zamknięte pozostają czytelnie oraz kawiarenka komputerowa. 

– Na pewno i czytelnikom, i paniom bibliotekarkom brakuje dłuższej rozmowy z mieszkańcami wypożyczającym książki. Starają się pomagać na odległość w doborze książek. Choć na czytelników w tym trudnym czasie też nie możemy narzekać, codziennie odwiedza nas około 15 osób. Czytelnicy są bardzo zmotywowani. Dzwonią, dopytują o książki – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this