Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy były pracownik Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie usłyszy zarzuty?

O przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz oszustwo na szkodę Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie podejrzany jest Wojciech S., przeciwko któremu śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju. Aktualnie trwa kompletowanie materiału dowodowego.

Samorządowy Zakład Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformował nas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach śledztwo Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju prowadzone jest przeciwko Wojciechowi S., podejrzanemu o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz oszustwo na szkodę Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie poprzez doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nieco ponad 2 400 zł. (przestępstwo z art. 231 § 2 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk). 

Przypomnijmy, że zgodnie z Kodeksem Karnym Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. §  2. 

Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. A także kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Aktualnie trwa kompletowanie materiału dowodowego, niezbędne jest jeszcze uzyskanie m.in. opinii biegłych psychiatrów o podejrzanym.

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this