Znajdź nas na

FAKTY

Czy mieszkańcom Osiedla Spółdzielców grozi sąsiedztwo masztu 5G?

Czy „wizytówką” Ostrowca Świętokrzyskiego staną się wkrótce maszty telefonii komórkowej? Ten temat szczególnie niepokoi mieszkańcom Osiedla Spółdzielców w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ich imieniu interpelacje w sprawie podjęcia działań wstrzymujących ewentualną budowę masztu telefonii komórkowej 5G złożył Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Źródło: Pixabay

Mieszkańcy Osiedla Spółdzielców w Ostrowcu Świętokrzyskim z niepokojem, ale i niecierpliwością czekają na odpowiedź na interpelację Pawła Walesica, radnego powiatowego, który w ich imieniu zaapelował o podjęcie działań wstrzymujących ewentualną budowę masztu telefonii komórkowej 5G. 

– Lokowanie tego typu urządzeń w środku osiedli, placu zabaw dla dzieci, przedszkola, przychodni, restauracji i innych obiektów wzbudza olbrzymie kontrowersje u wielu mieszkańców. W odczuciu ludzi jest to działanie w żaden sposób nie oparte na transparentności oraz pozbawione konsultacji czynnika społecznego – czytamy we wniosku radnego zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., a datowanym na 22 kwietnia 2024 roku (data wpływu).

Paweł Walesic podkreśla, że tego typu działania dziwią w aspekcie podobnej, kontrowersyjnej lokalizacji masztu przy budynku dawnego młyna tuż obok Ostrowieckiego Browaru Kultury.

– Dlatego raz jeszcze proszę o wstrzymanie działań w tym zakresie wierząc, że  samorząd stoi na straży interesu mieszkańców oraz ich bezpieczeństwa – apeluje Paweł Walesic.

Jak tylko odpowiedź na wniosek radnego pojawi się w Biuletynie Informacji Publicznej w Ostrowcu Św. niezwłocznie ją opublikujemy. 

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this