Znajdź nas na

FAKTY

Długi majowy weekend za nami! Jak wyglądał na świętokrzyskich drogach?

Za nami długi majowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali świętokrzyscy policjanci. Od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze zatrzymali 68 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 11 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych. Na szczęście podczas majowego weekendu nie doszło do śmiertelnego zdarzenia drogowego, a porównując zeszłoroczne dane – było bezpiecznie.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wypoczywających czuwali świętokrzyscy policjanci. Na trasach wyjazdowych z miast można było spotkać, zdecydowanie więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dopuszczalną prędkością. Na trasach były obecne także nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze zatrzymali 68 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu majowego 28 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Na świętokrzyskich drogach  doszło do 11 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Na szczęście nie doszło do śmiertelnego zdarzenia drogowego, a porównując zeszłoroczne dane – było bezpiecznie.

W 2023  roku od 28 kwietnia do 4 maja funkcjonariusze zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących, a 32 straciło prawo jazdy, w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. W tym czasie odnotowano 14 wypadków drogowych, w których 22 osoby zostały ranne, a 2 osoby zmarły w wyniku poniesionych obrażeń. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this