Znajdź nas na

FAKTY

Czy mieszkańcy Pętkowic Kolonii doczekają się remontu drogi powiatowej?

Z prośbą o remont drogi powiatowej w Pętkowicach Kolonii, w imieniu mieszkańców tego sołectwa w gminie Bałtów, zwrócił się Mirosław Rogoziński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. Niestety wygląda na to, że pomimo zniszczonej nawierzchni i dużego natężenia ruchu na tym odcinku starostwo nie ma środków na realizację inwestycji.

Zdjęcie ilustracyjne. Budynek, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na prośbę mieszkańców oraz pani sołtys Renaty Kośniewskiej z gminy Bałtów prosimy o pilny remont drogi powiatowej w miejscowości Pętkowice Kolonia. Ta droga łączy się z drogą wojewódzką z gminy Tarłów i jest tam duże natężenie ruchu drogowego, co spowodowało iż nawierzchnia drogi powiatowej jest bardzo zniszczona – w swojej interpelacji informuje Mirosław Rogoziński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, prosząc o jej pilny remont.

Interpelacja Mirosława Rogozińskiego
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe

Wygląda na to, że mieszkańcy Pętkowic Kolonii na remont będą musieli jednak poczekać. 

– (…) informuję, że realizacja wskazanego do remontu odcinka drogi z uwagi na zakres rzeczowy może nastąpić tylko przy udziale środków zewnętrznych. W przypadku pojawienia się możliwości aplikowania z jakichkolwiek źródeł finansowych, zarządca drogi będzie wnioskował o przyznanie wsparcia na remont przedmiotowego odcinka drogi powiatowej. Do czasu otrzymania dofinansowania, na drodze będą prowadzone czynności z zakresu bieżącego utrzymania – napisał Łukasz Witkowski, Sekretarz Powiatu Ostrowieckiego.   

Odpowiedź na interpelację Mirosława Rogozińskiego
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this