Znajdź nas na

FAKTY

Czy na Pływalni Rawszczyzna powinny obowiązywać specjalne zniżki dla osób z niepełnosprawnościami?

Radna prosi o rozważenie wprowadzenia zniżek na Pływalni Rawszczyzna dla osób legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odpowiada, pisząc m.in. o… zniżkach dla mieszkańców na zajęcia gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej, „Ostrej Karcie”, czy posiadaczach karty „Ostrowiecka Rodzina 3+”, a także propozycji podwyżek standardowych cen usług. Jednak co ze zniżkami dla osób z niepełnosprawnościami?

Zdjęcie ilustracyjne. Pływania Rawszczyzna fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Renata Duda, radna miejska z Klubu Prawa i Sprawiedliwości w jednej ze swoich interpelacji zapytała  o rozważenie wprowadzenia zniżek na Pływalni Rawszczyzna dla osób legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. W odpowiedzi, jaką otrzymała na próżno jednak szukać jasnej deklaracji MOSIR-u. Dużo jest za to na temat aktualnej oferty instytucji.

– (…) informuję, że w obecnie obowiązującym cenniku opłat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. funkcjonuje wiele zniżek dla mieszkańców naszego miasta, które dotyczą: opłat za udział w zajęciach gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej dla dzieci i młodzieży – ok. 30 proc. w stosunku do ceny standardowej; opłat za zabiegi rehabilitacyjne świadczone w Dziale Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej – 20 proc. dla emerytów i rencistów (za okazaniem legitymacji emeryta, rencisty lub inwalidy) oraz 30 proc. dla osób zameldowanych w Gminie Ostrowiec Św., którzy ukończyli 70 rok życia (za okazaniem dowodu tożsamości); opłat za wybrane usługi pływalni, Działu Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej, Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin i na terenie hali sportowo-widowiskowej MOSiR – dla posiadaczy karty „Ostrowiecka Rodzina 3+” – czytamy w odpowiedzi.

Dowiadujemy się z niej również, że w najbliższym czasie planowana jest zmiana cennika opłat MOSiR, w związku z wprowadzeniem tzw. „Ostrej Karty”. 

Będzie podwyżka standardowych cen  usług? 

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedstawi Prezydentowi Miasta swoje propozycje zmian w cenniku, które uwzględnią wzrastające koszty funkcjonowania ośrodka (propozycja podwyżek standardowych cen usług) i zastosowanie 10 proc. ulgi dla posiadaczy karty mieszkańca „Ostra Karta”. Przygotowana propozycja będzie również uwzględniać: 20 proc. zniżki na zabiegi rehabilitacyjne, świadczone w Dziale Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Pływalni Rawszczyzna dla emerytów i osób z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym posiadającym Kartę Mieszkańca Ostrowca Św. (za okazaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia); zniżkę dla posiadaczy „Ostrej Karty” i „Ostrowiecka Rodzina 3+” w wysokości 20 proc. od ceny standardowej (za okazaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia). Wyżej wymienione zniżki nie będą mogły być sumowane – podsumowuje Piotr Węglewicz, dyrektor MOSiR w Ostrowcu Św. 

Czy osoby o  umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności doczekają się zniżek na Pływalni Rawszczyzna? 

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this