Znajdź nas na

FAKTY

Czy po kolejnych zarzutach dla Jarosława Górczyńskiego znajdą się inwestorzy, którzy zechcą ulokować swoje firmy w Ostrowcu Św.?

67 500 000 zł to kwota, jaką z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pozyskała gmina Ostrowiec Świętokrzyski na utworzenie i udostępnienie terenów inwestycyjnych z infrastrukturą towarzyszącą. Pytanie tylko, czy po 15 zarzutach jakie usłyszał prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i zarzutach dla pracownika urzędu miasta znajdą się inwestorzy, którzy zechcą ulokować swoje biznesy właśnie w mieście nad Kamienną?

Drogowskaz z napisem Ostrowiec Świętokrzyski fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszał kolejne 3 zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych. Aktualnie Jarosław Górczyński podejrzany jest o popełnienie łącznie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Krajowa poinformowała również, że Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adrianowi M., pracownikowi Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. zarzut składania fałszywych zeznań w dniu 22 września 2023 roku kwalifikowany z art. 233 § 1 k.k. 

Informacje te zbiegły się z konferencją prasową zwołaną przez Artura Łakomca, wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, a dotyczącą pozyskania 67 500 000 zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na utworzenie i udostępnienie terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Św. w obrębie ul. Jana Samsonowicza (budowa dróg dojazdowych z infrastrukturą towarzyszącą – etap II).

Jak przeczytać można na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach projektu zostanie zrealizowana kompleksowa infrastruktura: sieci wodociągowa, sanitarna i deszczowa, sieć dróg o długości ok. 5 km, dróg dla pieszych i rowerów, wyodrębnionego oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego oraz zbiornika gromadzenia wód opadowych. 

Celem inwestycji jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 poprzez stworzenie i poprawę warunków obsługi i rozwoju planowanych spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych obejmujących tereny produkcyjne, produkcyjno-usługowe, w tym drogi, o łącznej powierzchni ponad 64 ha, które w ok. 57% stanowią własność gminy Ostrowiec Świętokrzyski lub Skarbu Państwa i znajdują się w użytkowaniu wieczystym gminy. 

– Zadanie ma strategiczne znaczenie dla rozwoju miasta – większe szanse na pozyskanie inwestorów skłonnych do lokalizowania przedsięwzięć na objętym wnioskiem obszarze. Projekt obejmuje kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych dostosowanych do potrzeb potencjalnych inwestorów, które pozwoli na stworzenie lepszych warunków do rozwoju firm i gminy, poprawi warunki na rynku pracy i umożliwi zwiększenie oferty inwestycyjnej – czytamy na stronie urzędu.

Prace  zostaną poprzedzone uzyskaniem niezbędnych decyzji i opracowaniem dokumentacji. Wykonawca (na wykonanie dokumentów i robót)  wybrany zostanie w 2024 r. 

– Utworzenie strefy w tym rejonie pozwoli na ulokowanie i uruchomienie produkcji przemysłowej i przemysłowo-usługowej i stanowić będzie mechanizm napędowy rozwoju gospodarczego miasta, przyczyniając się do powstania nowych miejsc pracy oraz tworząc efekt synergii – brzmi komunikat na stronie urzędu miasta.

Pytanie tylko czy w aspekcie zarzutów postawionych prezydentowi miasta,  a także rozwojowemu charakterowi śledztwa znajdą się inwestorzy, którzy zechcą ulokować swoje firmy, spółki, czy zakłady produkcyjne właśnie w Ostrowcu Św.? 

Źródło: Strona internetowa Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

2 komentarze

2 Comments

  1. Maks

    6 października, 2023 at 17:23

    Prezydent siedzi. Niedługo wybory samorządowe , może tym razem uda się przewietrzyć UM. Nie wydaje mi się żeby obecna sytuacja z prezydentem miała wpływ na wybór inwestorów. Problemem jest lokalizacja miasta i brak dostępu do dróg GP 2×2/ S. Przykre, że w kampanii wyborczej nikt nawet o tym nie wspomina, więc Ostrowiec pozostanie już w tle na długie lata.

  2. Andrew

    7 października, 2023 at 03:39

    Tylko, co wspólnego mają inwestorzy, z praktycznie już byłym prezydentem ? Jego już nie ma, jest p/o prezydenta i za chwilę będzie nowy. Dlaczego więc na siłę, wiązać te sprawy politycznie ?! pis rozwinął nepotyzm i kolesiostwo do niebotycznych rozmiarów, liczne afery i niegospodarność, brak fachowców, kłamstwo i budowanie nienawiści, ciągłe skłócanie ludzi, to jest wielki problem Polski… A rządzący i tak nie chcą widzieć problemu. Dlatego sądzę, że nasze, samorządowe podwórko, zostawmy ludziom zaangażowanym i oddanym w budowanie dobrego, nowego samorządu, a wszystko potoczy się dobrym torami. Nie wikłajmy wszystkiego na siłę w politykę i obecne wybory…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this