Znajdź nas na

FAKTY

Czy w latach 2019-2020 w Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie doszło do złamania prawa?

Zaczęło się od kontroli, jaką w marcu, na zlecenie Joanny Suski, burmistrz Ćmielowa, przeprowadzono w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie, a która wykazała szereg nieprawidłowości. – Zawiadomiłam stosowne organy – Prokuraturę Rejonową w Opatowie o możliwości popełnienia przestępstwa, celem zbadania tych nieprawidłowości – poinformowała nas Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak przyznaje burmistrz, temat jest rozwojowy. W marcu 2021 roku w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej  w Ćmielowie  na wniosek Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa, przeprowadzona została kontrola. Obejmowała ona całokształt działalności, funkcjonowania i gospodarowania zarówno finansami, jak i mieniem gminnym w latach 2019-2020. 

– W wyniku kontroli  został mi przedstawiony protokół, w którym wykazane były nieprawidłowości m.in w zbywaniu mienia gminnego. Na mocy artykułu 304 Kodeksu Karnego, jako funkcjonariusz publiczny podjęłam działania i zawiadomiłem stosowne organy, czyli Prokuraturę Rejonową w Opatowie o możliwości popełnienia przestępstwa, celem zbadania tych nieprawidłowości – wyjaśnia burmistrz Ćmielowa. 

Przypomnijmy, że do 9 maja 2019 pełniącą obowiązki dyrektora ZWiGK w Ćmielowie była Alicja Pierzchała, od 10 maja 2019 roku do 10 sierpnia 2020 – Wojciech Stachurski, natomiast po 10 sierpnia 2020 roku, pełniąca obowiązki dyrektora znów jest Alicja Pierzchała. 

Czy w latach 2019-2020 w Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie doszło do złamania prawa? Otwartym pozostaje także pytanie, która prokuratura zajmie się sprawą. Dotarliśmy bowiem do informacji, z których wynika, że Prokuratura Rejonowa w Opatowie skierowała wniosek do Prokuratury Okręgowej w Kielcach o przekazanie sprawy do innej jednostki, aby uniknąć zarzutów o braku bezstronności.
 

Do tematu wrócimy.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this