Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Carrefour zamiast Tesco?

Market Carrefour zastąpi Tesco w Galerii Ostrowiec? Wszystko na to wskazuje. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, 16 kwietnia, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na nabycie przez Carrefour Polska sp. z o. o. części mienia Galerii Ostrowiec, a konkretnie powierzchni, na której do kwietnia funkcjonował hipermarket Tesco.

Zdjęcie ilustracyjne

W uzasadnieniu decyzji czytamy m.in:  „8 marca 2021 r. wpłynęło do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenie zamiaru koncentracji przedsiębiorców, polegającej na nabyciu przez Carrefour Polska sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie części mienia Galerii Ostrowiec Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim w postaci hipermarketu Tesco zlokalizowanego zlokalizowana w Galerii Ostrowiec przy ul. Adama Mickiewicza 30 w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Spełnione zostały niezbędne przesłanki uzasadniające obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji.

Grupa Carrefour prowadzi hipermarkety pod marką Carrefour, supermarkety pod marką Carrefour Market, sklepy franczyzowe pod marką Carrefour Express i minimarkety Globi.

18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowałoo sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

–Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – tak sprzedaż komentował  Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

13 marca informowaliśmy, że ostrowieckie Tesco otwarte będzie dla klientów do 3 kwietnia.  

– Potwierdzamy, że Tesco Polska podjęło decyzję o zamknięciu sklepu w Ostrowcu Świętokrzyskim, niebędącego częścią umowy z Salling Group. Zdecydowano nie przedłużać umowy najmu dotyczącej tego sklepu. Robimy wszystko co tylko możliwe, by zaoferować wsparcie dla pracowników. Sklep będzie otwarty do 3 kwietnia – czytamy w krótkiej odpowiedzi. 

Także Dagmara Zawadzka z działu marketingu w Galerii Ostrowiec potwierdziła, że Tesco wycofuje się z Ostrowca Św. 

– Mamy ustalone warunki i prowadzimy bliskie końca rozmowy z nowym operatorem spożywczym, którego nazwy w tym momencie nie mogę zdradzić – wyjaśnia.

12 marca 2021 roku Tesco potwierdziło zatwierdzenie sprzedaży Tesco Polska przez urząd antymonopolowy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this