Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Carrefour zamiast Tesco?

Market Carrefour zastąpi Tesco w Galerii Ostrowiec? Wszystko na to wskazuje. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, 16 kwietnia, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na nabycie przez Carrefour Polska sp. z o. o. części mienia Galerii Ostrowiec, a konkretnie powierzchni, na której do kwietnia funkcjonował hipermarket Tesco.

Zdjęcie ilustracyjne

W uzasadnieniu decyzji czytamy m.in:  „8 marca 2021 r. wpłynęło do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenie zamiaru koncentracji przedsiębiorców, polegającej na nabyciu przez Carrefour Polska sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie części mienia Galerii Ostrowiec Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim w postaci hipermarketu Tesco zlokalizowanego zlokalizowana w Galerii Ostrowiec przy ul. Adama Mickiewicza 30 w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Spełnione zostały niezbędne przesłanki uzasadniające obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji.

Grupa Carrefour prowadzi hipermarkety pod marką Carrefour, supermarkety pod marką Carrefour Market, sklepy franczyzowe pod marką Carrefour Express i minimarkety Globi.

18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowałoo sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

–Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – tak sprzedaż komentował  Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

13 marca informowaliśmy, że ostrowieckie Tesco otwarte będzie dla klientów do 3 kwietnia.  

– Potwierdzamy, że Tesco Polska podjęło decyzję o zamknięciu sklepu w Ostrowcu Świętokrzyskim, niebędącego częścią umowy z Salling Group. Zdecydowano nie przedłużać umowy najmu dotyczącej tego sklepu. Robimy wszystko co tylko możliwe, by zaoferować wsparcie dla pracowników. Sklep będzie otwarty do 3 kwietnia – czytamy w krótkiej odpowiedzi. 

Także Dagmara Zawadzka z działu marketingu w Galerii Ostrowiec potwierdziła, że Tesco wycofuje się z Ostrowca Św. 

– Mamy ustalone warunki i prowadzimy bliskie końca rozmowy z nowym operatorem spożywczym, którego nazwy w tym momencie nie mogę zdradzić – wyjaśnia.

12 marca 2021 roku Tesco potwierdziło zatwierdzenie sprzedaży Tesco Polska przez urząd antymonopolowy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this