Znajdź nas na

FAKTY

Czy w Parku Fabrycznym powinien zostać zamontowany monitoring?

Montaż monitoringu w „Parku Fabrycznym”, to pomysł Włodzimierza Sajny, radnego z KWW Jarosława Górczyńskiego. Radny złożył w tej sprawie interpelację. Czytamy w niej m.in. ,że „powyższa prośba podyktowana jest tym, że na terenie parku dochodzi do niestosownych zachowań niektórych mieszkańców, niszczenia mienia i urządzeń zamontowanych w parku”. Czy „Park Fabryczny” znajdzie się pod czujnym okiem kamer?

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

„Park Fabryczny” w Ostrowcu Świętokrzyskim, to przede wszystkim miejsce wytchnienia dla mieszkańców  dolnej części miasta, podczas cieplejszych miesięcy w roku. Dwa place, zabaw, siłownia plenerowa, ławeczki i mnóstwo drzew, do tego alejki spacerowe. Nie jest to niestety  już ten sam park, jak ze wspomnień Wacława Włostowskiego („Klimkiewiczów w moich wspomnieniach”).

Interpelację w sprawie montaży monitoringu w parku złozył Włodzimierz Sajda, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego. 

– Powyższa prośba podyktowana jest tym, że na terenie parku dochodzi do niestosownych zachowań niektórych mieszkańców, niszczenia mienia i urządzeń zamontowanych w parku. Szkoda jest niszczyć tego pięknego miejsca, które w sposób szczególny służy mieszkańcom. Miło jest wypoczywać i spędzać wolny czas z dziećmi, gdzie panuje ład, porządek oraz kultura osobista. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zamontowanie podglądu. Stąd też proszę Pana Prezydenta o interwencję i zajęcie stanowiska w tej sprawie – pisze Włodzimierz Sajda.

W parku… nie ma nie infrastruktury sieciowej, niezbędnej do funkcjonowania monitoringu wizyjnego.   

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

  

– (…) park jest obsadzony drzewami o różnej wysokości, w miesiącach wiosenno-letnich występuje duży rozwój listowia drzew, które może utrudniać obserwację. W rejonie Parku Fabrycznego Straż Miejska podejmuje głównie interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz nieobyczajnymi wybrykami. W związku z powyższym, zasadne jest zaprojektowanie i wybudowanie minimum dwóch punktów obserwacyjnych, wyposażonych w kamery obrotowe oraz podłączenie ich do istniejącego systemu monitoringu wizyjnego miasta. W Parku Fabrycznym znajduje się stały punkt dystrybucji energii elektrycznej, nie ma natomiast infrastruktury sieciowej, niezbędnej do funkcjonowania monitoringu wizyjnego.   W związku z powyższym konieczne będzie wykonanie stosownego przyłącza światłowodowego do istniejących węzłów sieciowych przy ulicy Traugutta. W chwili obecnej przeprowadzane są analizy  związane z wyceną kosztów robót montażowych punktów kamerowych – wyjaśnia Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św.  

Czy pomysł montażu kamer przypadnie do gustu wszystkim mieszkańcom korzystającym z „atrakcji” oferowanych przez Park Fabryczny?  

Interpelacja radnego Włodzimierza Sajdy Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.
Odpowiedź na interpelację radnego Włodzimierza Sajdy
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this