Znajdź nas na

FAKTY

Dariusz Tumulec: Nie patrzę tylko na szpital jako brzydko powiem – kutwa, która ma z niego wyciągać pieniądze!

Potwierdziły się nasze informacje, że to Dariusz Tumulec zostanie dyrektorem naczelnym Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowy szef ostrowieckiej placówki zaprezentowany został podczas dzisiejszej (środa, 25 stycznia) konferencji prasowej. – Nie możemy zostać w tym miejscu, w którym jesteśmy – mówi Dariusz Tumulec, dodając, że ostrowiecki szpital powinien być konkurencyjny w stosunku do placówek ościennych. Gotowy jest już projekt rozbudowy placówki.

Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. fot, Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W wyniku postępowania konkursowego jednogłośnie na okres 6 lat na dyrektora naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim powołany został Dariusz Tumulec. W dalszym ciągu będzie kierownikiem oddziału wewnętrznego II, kierownikiem stacji dializ i przez kilka miesięcy również kierownikiem SOR-u. 

– Przez okres pełnienia obowiązków dał się naprawdę poznać jako dobrze zarządzający, jako dobry fachowiec i  uważamy, że będzie to właściwy człowiek na właściwym miejscu – mówiła podczas konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. 

Dodała, że doktor Dariusz Tumulec w okresie, gdy pełnił obowiązki dyrektora naczelnego, dał się poznać jako bardzo dobry fachowiec, jako człowiek, która „zna szpital od podszewki”, zna wszystkich pracowników, przedstawił spójną koncepcję dalszego funkcjonowania szpitala i jego rozwoju. Starosta podkreśliła, że po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat dyrektorem naczelnym zostaje lekarz, zazwyczaj były to osoby, które nie pełniły takie funkcji.

– Mam nadzieję, że nasz wybór naprawdę jest dobry – mówi Marzena Dębniak, nowemu dyrektorowi  życząc powodzenia. 

Konferencja prasowa z udziałem: Krzysztofa Galary, kierownika Oddziału Otolaryngologii, Małgorzaty Bień, szefowej sztabu WOŚP w szpitalu w Ostrowcu Św., Marzeny Dębniak starosty ostrowieckiego i Dariusz Tumulca, dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala
fot. Łukasz Grudniewski/na OSTRO.info

Dariusz Tumulec podkreśla że to, iż pracuje w ostrowieckim szpitalu jako lekarz sprawia, że zna personel placówki.

– Nie patrzę tylko na szpital jako brzydko powiem – kutwa, która ma z niego wyciągać pieniądze, ale znam doskonale, pracuję w tym szpitalu od 2006 roku, praktycznie każdego pracownika. Zawsze myślałem, że będzie to utrudnienie,  w tej chwili patrząc z perspektywy trzech miesięcy, retrospektywnie widzę, że przynosi to zdecydowane korzyści i w tym kierunku będziemy szli – tłumaczył Dariusz Tumulec, nowy dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. 

Zaznaczył, że ostrowiecki szpital jest placówką wielospecjalistyczną, zatrudniającą 808 osób.

– W tej chwili jest to potężny zakład pracy i nie możemy zostać w tym miejscu, w którym jesteśmy, tylko musimy przede wszystkim zaproponować ludziom, którzy wyjeżdżają do ośrodków ościennych, którzy wyjeżdżają do klinik, bo coś im tam zaproponowano.To my mamy być w stosunku do tych szpitali konkurencyjni i zaproponować ludziom coś , co ich przyciągnie do szpitala w Ostrowcu Św. – tłumaczył Dariusz Tumulec.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na stanowisku  zastępcy dyrektora do spraw medycznych pozostaje Jerzy Szebla, który aktualnie przebywa na urlopie. 

– Bardzo proszę o dwa tygodnie oddechu, żeby można było  pewne rzeczy poukładać  i na bieżąco będziecie państwo informowani jak będzie wyglądała praca szpitala –   deklaruje nowy dyrektor.  

Przypomina, że na biurku starosty leży gotowy projekt rozbudowy szpitala. Zostaje kwestia pozyskania środków.

– Bo jeżeli nagle wpadnie nam 200 000 000 zł  do kieszeni, budujemy kamień węgielny i działamy. Czekamy na środki unijne – podsumowuje Dariusz Tumulec.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this