Znajdź nas na

FAKTY

Dariusz Wierzbiński: Schody są popękane, brakuje ostatnich stopni, pochylnia przy schodach jest całkowicie zniszczona!

Ulica Henryka Sienkiewicza, to miejsce, które duża grupa ostrowczan wykorzystuje do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Popularnością cieszą się trakty spacerowe wzdłuż byłej drogi krajowej, w stronę miejscowości Boksycka. Niestety stan chodnika, schodów i podjazdu dla wózków, jak podkreślają mieszkańcy i spacerowicze, pozostawia wiele do życzenia. Dla osób z niepełnosprawnościami, kłopotami w poruszaniu się, czy z wózkami dziecięcymi ta trasa jest niemal niemożliwa do pokonania. Czy doczekają się remontu?

Zniszczone schody pry ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zadrzewione tereny przy ulicy Henryka Sienkiewicza wzdłuż byłej drogi krajowej  w Ostrowcu Świętokrzyskim,  zachęcają do spacerów. Niestety nie każdy tę trasę pokona. Dariusz Wierzbiński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego apeluje o remont pochylni i schodów, znajdujących się w okolicach ulicy Henryka Sienkiewicza 103.  

– Schody są popękane, brakuje ostatnich stopni, pochylnia przy schodach jest całkowicie zniszczona. Dla osób z niepełnosprawnościami, osób z wózkami dziecięcymi i osób starszych ta trasa jest niemożliwa do pokonania – podkreśla Dariusz Wierzbiński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego i apeluje o sprawdzenie stanu technicznego chodnika i schodów, a także doprowadzenie ich do stanu używalności. 

Schody przy ulicy Henryka Sienkiewicza
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– (…) obecnie jest to wykluczenie przestrzenne dla wielu grup społecznych – apeluje radny.

Wygląda na to, że mieszkańcy na remont muszą poczekać, a zniszczony chodnik, póki co nie będzie wizytówką miasta, czy powiatu. 

– (…) przebudowa wskazanego do remontu odcinka drogi dla pieszych będzie realizowana w ramach inwestycji pn. „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Ostrowieckiego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1007T na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Boksycka”. Na wymienione zadanie Powiat Ostrowiecki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tłumaczy, że trwają prace projektowe związane z opracowaniem dokumentacji projektowej, która będzie podstawą do ogłoszenia w pierwszym kwartale 2023 roku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych. 

Choć od projektu do przetargu i wykonania realizacji jeszcze długa droga, Łukasz Witkowski informuje, że termin zakończenia realizacji zadania to IV kwartał 2023 – I kwartał 2024 roku.

– Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych na drodze prowadzone będą czynności z zakresu bieżącego utrzymania na podstawie porozumienia zawartego przez Powiat Ostrowiecki  z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski w sprawie bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – napisał Łukasz Witkowski. 

Aktualnie chodnik wzdłuż ulicy Henryka Sienkiewicza prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this