Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Do KRUS na Słowackiego!

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowcu Świętokrzyskim ma nową siedzibę. Jak zapewniała Dorota Pietrzkiewicz, kierownik ostrowieckiego KRUS-u, usprawni to pracę urzędników, a przede wszystkim poprawi komfort – petentów.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nowa siedziba KRUS-u to funkcjonalny, piętrowy budynek o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Obsługę blisko 2700 ubezpieczonych zapewnia 8 pracowników.

Przez ostatnią dekadę ostrowiecki oddział KRUS mieścił się przy ulicy Kilińskiego, w budynku Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. W 2016 roku Rada Miasta w Ostrowcu Św., na wniosek dyrekcji Oddziału Świętokrzyskiego KRUS, przekazała nieodpłatnie działkę pod budowę obiektu przy ulicy Słowackiego i tak po latach starań, w ubiegły poniedziałek otwarta została nowa siedziba Placówki Terenowej KRUS.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Wasza praca ukierunkowana jest nie tylko na ubezpieczanie rolników. To również wiele działań szkoleniowych, prewencyjnych na rzecz mieszkańców terenów wiejskich. Jesteście organizatorem konkursów wyróżniających gospodarstwa rolne, podnosząc tym samym ich stan bezpieczeństwa i promując właściwe warunki pracy – mówił Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego podczas otwarcia nowej siedziby.

Ostrowiecka placówka terenowa KRUS współpracuje ze szkołami, propagując zasady bezpieczeństwa wśród dzieci podczas zabawy i pomocy rodzicom.

– Jestem przekonany, że nowa siedziba podniesie prestiż instytucji i umocni znaczenie działalności Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz środowiska rolniczego – mówił wicestarosta.

Z nowej siedziby cieszy się przede wszystkim Dorota Pietrzkiewicz, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Nowa siedziba, to również bardziej komfortowe warunki pracy i dogodne miejsce dla interesantów – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej kierownik ostrowieckiego KRUS-u.

Nowa siedziba podlega placówce terenowej KRUS w Kielcach. Realizuje zadania m.in. z zakresu obsługi rolników w sprawach dotyczących obejmowania ubezpieczeniem społecznym rolników i opłacania składek na to ubezpieczenie, przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń: emerytalno-rentowego oraz wypadkowego, chorobowego i macierzyńskiego, prowadzenia działalności prewencyjnej na rzecz upowszechniania zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz eliminowania zagrożeń w miejscu pracy i życia rolników.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this