Znajdź nas na

FAKTY

Dobiegają końca prace projektowe przy „małej obwodnicy” Ostrowca Św.!

– Realizacja obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w systemie „Projektuj i buduj” przebiega zgodnie z harmonogramem i założeniami przedstawionymi w czasie konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy z wykonawcą w lipcu 2020 roku – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach. Dodaje, że dobiegają końca prace projektowe. Na realizację tej inwestycji mieszkańcy Ostrowca Św. czekali od ponad 30 lat.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformowała nas Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, aktualnie, zgodnie z założeniem dobiegają końca prace projektowe, a wykonawca planuje w bieżącym kwartale złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. 

– Uzyskanie takiej decyzji planowane jest w ciągu 17-miesięcy od podpisania umowy. Rozpoczęcie robót w terenie możliwe będzie po uzyskaniu decyzji ZRID – wyjaśnia,   

 Przypomnijmy, że koszt inwestycji to ok. 52,9 mln złotych. W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego o długości około 2,7 km. 

Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch obiektów mostowych oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę – wylicza Małgorzata Pawelec-Buras.  

Tzw. „mała obwodnica”  Ostrowca Św. rozwiąże wiele  trudności komunikacyjnych, szczególnie na ulicy Sandomierskiej.  Opatowskiej i ulicy 3 Maja. Nowe rozwiązanie komunikacyjne poprawi komunikację  i bezpieczeństwo mieszkańców, a także komfort jazdy kierowców, którzy nie będą już musieli stać w korkach. 

Na realizację tej inwestycji mieszkańcy Ostrowca Św. czekali od ponad 30 lat. 

1 Comment

1 Comment

  1. Eustachy

    9 maja, 2021 at 11:48

    Ta droga nic nie daje. Miasto nadal beż włączenia do ekspresówek. Co tu dużo mówić dróg poza miastem na przyklad za kuniwem wola o pomstę do nieba. Żadnego remontu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this