Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Fragment ulicy Podgórze zyskał nową nawierzchnię! Skończą się podtopienia posesji?

Fragment jednej z ulic w ostrowieckiej dzielnicy Częstocice, zyskał nową nawierzchnię i kanalizację deszczową. Mowa u ulicy Podgórze. Koszt inwestycji to 793 718,72 zł brutto i jak podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 29 kwietnia, zapewniał Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. – środki na realizację tej inwestycji pochodziły z budżetu miasta. Czy remont ulicy oznacza wreszcie koniec kłopotów z podtopieniami usytuowanych wzdłuż niej posesji?

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Znajdujemy się na bardzo urokliwej inwestycji. Ulica Podgórze, dzielnica Częstocice. Chcę podziękować mieszkańcom za cierpliwość, za wyrozumiałość. Myślę, że najwięcej o tej cierpliwości i wyrozumiałości mógłby powiedzieć nasz pan radny Artur Zawadzki. Sporo zdrowia go kosztowało, żeby ta ulica doszła do realizacji, ponieważ warunki terenowe w tym obszarze są jednymi z najtrudniejszych w naszym mieście. Olbrzymie spadki terenu, po jednej stronie domy wystawione  bardzo na wzgórzu, a z kolei z drugiej strony bardzo utopione. I tu problemy z wodą i odwodnieniem jedne z najtrudniejszych i największych – mówił podczas zorganizowanej 29 kwietnia konferencji prasowej, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Mieszkańcy posesji, znajdujących się przy ulicy Podgórze od lat zmagali się z podtopieniami, zwłaszcza po ulewnych deszczach, czy zimowych roztopach. Sytuacji nie poprawia ukształtowanie terenu.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Olbrzymie problemy miała firma wykonawcza, tu pan Czesław Głazek mógłby dużo powiedzieć na temat tych kłopotów, związanych z wybudowaniem kanalizacji deszczowej w tak wąskiej ulicy. Zobaczcie państwo, że ta ulica momentami ma 4 metry szerokości, więc, żeby pomieścić tutaj kanał deszczowy na głębokości momentami do 3 metrów i żeby nie było kolizji z wodociągiem, gazociągiem, kablem energetycznym, czy z inna infrastrukturą, to naprawdę duży szacunek, że pana pracownicy podołali w tym obszarze – mówił prezydent. 

Dodał, że remont ulicy wykonany został w całości z pieniędzy miejskich. 

– Cieszę się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i pan prezes Krzysztof Kowalski wspólnie z naszą lokalną firmą „Ekoinstal” mógł to zadanie zrealizować. Teraz to tylko mogę pogratulować mieszkańcom, którzy mogą się cieszyć z takiej ulicy. Naprawdę to już jest taka pokazowa ulica i  mogę powiedzieć, że jeszcze nam takich ulic trochę w mieście zostało z takimi trudnymi, najtrudniejszymi obszarami, ale sukcesywnie je realizujemy. Dzięki dobremu zapleczu i dobrej mobilności, ale przede wszystkim wiedzy technicznej, umiejętnościom tych naszych lokalnych wykonawców. Znają rynek, znają możliwości i z tego miejsca chcę podziękować – dodał Jarosław Górczyński.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W ramach inwestycji wykonano kanał deszczowy o długości 588,5mb oraz na długości 629,4mb nawierzchnię asfaltową obramowaną krawężnikiem najazdowym. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane  wylotem kanalizacyjnym do rzeki Modły przy moście łączącym ulicę Podgórze z ulicą Świętokrzyską. 

– Dzisiaj mogę powiedzieć, że pan radny tutaj może chodzić na kawę od domu do domu. Życzę tylko sił do tego wszystkiego – podkreślał  prezydent.

O trudnych warunkach terenowych mówił także Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Św. 

– Te warunki terenowe, które tutaj panują, są niezwykle trudne. Najbardziej doświadczył tego nasz konsorcjant, bo my wspólnie z firmą „Ekoinstal” wygraliśmy ten przetarg,  jako konsorcjum. Pan Czesław Głazek wykonywał tutaj kanalizację deszczową, natomiast my odtworzenie nawierzchni po tych robotach kanalizacyjnych. Myślę, że w sumie te prawie 630 metrów drogi, która powstała. Dzięki temu będzie spełniało oczekiwania mieszkańców i myślę, że tutaj udało nam się wszystkie trudności techniczne i organizacyjne pokonać – podsumował Krzysztof Kowalski. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this