Znajdź nas na

FAKTY

Doły Biskupie: Nowa droga jak prezent pod choinkę!

Jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, w gminie jest miejsce na te duże, jak i mniejsze inwestycje. Wszystkie są wyczekiwane przez mieszkańców. Podobnie jak remont 125 metrowego odcinka drogi w Dołach Biskupich. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych mieszkańcy tej części gminy Kunów zyskali drogę w nowym standardzie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na ten odcinek drogi mieszkańcy gminy Kunów czekali od wielu lat. Jak przyznaje Piotr Kowalski, mieszkaniec jednej z posesji przy wyremontowanym odcinku w Dołach Biskupich, w przeszłości był on wielokrotnie naprawiany.

– Uległ uszkodzeniu przez powódź, a że jest to grunt bardzo grząski, naprawy były doraźne i trzeba je było wykonywać bardzo często – wspomina Piotr Kowalski, Dodaje, że remont sprawił, iż poprawił się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie przypomina, że remont 125-metrowego odcinka możliwy był dzięki 45 000 zł pozyskanym z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Inwestycja kosztowała 125 000 zł, a brakujące środki ze swojego budżetu dołożyła gmina Kunów.   

– Po tych dużych inwestycjach, które wykonujemy na terenie gminy, po tych odcinkach bardzo długich i newralgicznych, zaczynamy wykonywać mniejsze przysiółki, aby wszędzie  gdzie mieszkają mieszkańcy naszej gminy ten komfort życia był zdecydowanie lepszy – tłumaczy burmistrz.

Maria Pająk, radna Rady Miejskiej w Kunowie przypomina, że to nie pierwsza tego typu inwestycja wykonana w Dołach Biskupich. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To kolejny odcinek drogi, oddany do użytku. Może nie jest to duża inwestycja, ale jednak bardzo potrzebna. Cieszy mieszkańców, a szczególnie tych, którzy przy tym odcinku mieszkają. Co ważne, to droga dojazdowa do pól, także korzystają z niej również rolnicy.  Zdecydowanie jest to inwestycja, która poprawi dojazd do pól, działek i życie codzienne. Bardzo dziękujemy, że mijający rok możemy zakończyć tak miłym akcentem – podsumowuje Maria Pająk.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this