Znajdź nas na

FAKTY

Łatwiej i szybciej pojedziemy na święta drogą krajową nr 9 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa!

Na wybudowanym na włączeniu do realizowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego rondzie wprowadzony został ruch okrężny zamiast obowiązującego do tej pory ruchu wahadłowego. – To kolejna zmiana organizacji ruchu na świętokrzyskich drogach krajowych ułatwiająca komunikację w okresie świątecznym i zimowym – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: GDDKiA

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 zakończy się w drugim kwartale 2024 roku. Ale już latem oddane zostało do ruchu rondo i przebudowane łącznice węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 czyli na początku realizowanego odcinka. 

Od czwartku (21 grudnia)j kierowcy łatwiej pokonają także kolejne wybudowane rondo na włączeniu nowej obwodnicy do drogi krajowej nr 9. W czasie robót budowlanych ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się połową ronda. Ułożenie nawierzchni na rondzie i wykonanie części oznakowania pozwoliło na wdrożenie czasowej organizacji ruchu czyli udostępnienie obu połówek skrzyżowania. Możliwy jest wjazd na rondo z ulicy Opatowskiej i ulicy Wąwozy. Zamknięty pozostanie natomiast wjazd na budowaną obwodnicę.

Źródło: GDDKiA
Źródło: GDDKiA

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this