Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dom Kultury w Ćmielowie na cenzurowanym?

Przy sprawowaniu swojego mandatu radny musi kierować się dobrem wspólnoty, a także utrzymywać więź z mieszkańcami oraz organizacjami działającymi na terenie gminy. Tym bardziej dziwi reakcja niektórych radnych Rady Miasta Ćmielowa, którzy oburzyli się na pytanie, jakie podczas ostatniej sesji (29 stycznia) w sprawach różnych zadała Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Zdjęcie ilustracyjne: fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przed rozpoczęciem kadencji radny składa ślubowanie o następującej treści: “„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji a także w innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany. Nie inaczej jest w przypadku Rady Miasta Ćmielowa. Radni, jako osoby wybrane przez mieszkańców do ich reprezentowania, „winni” są swoim wyborcom uzasadnienie podjętych przez nich decyzji. Dziwi zatem, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta Ćmielowa niektórzy radni zaskoczeni byli pytaniem, jakie w sprawach różnych, skierowała do nich Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury. 

– Szanowni państwo w poniedziałek odbyło się posiedzenie wszystkich komisji w sprawie budżetu na wszystkie jednostki. Chciałam tutaj zaznaczyć, że tylko Dom Kultury, jako jedyna jednostka nie została poparta przez wszystkich radnych w sprawie projektu budżetowego. Wstrzymało się troje radnych: pan Andrzej Bonarek, pan Piotr Paszyński i pani Halina Wójtowicz. Moje pytanie jest: „co się państwu nie podoba w budżecie Domu Kultury na 2020 rok”? Oczywiście chciałam wysłuchać państwa uwag, po to, żeby wdrożyć to w życie. Bo rozumiem, że te pytania, które padły, to chodziło o wynagrodzenia dla pracowników, Czy państwo są przeciwni podwyższeniu wynagrodzeń dla pracowników, czy temu remontowi za 7 tysięcy, który jest planowany, czy 515-leciu gminy Ćmielów, a może pan radny Paszyński przeciwko Punk Festiwalowi – pytała podczas spraw różnych Wioletta Rogala-Mazur. 

Niestety żaden z radnych obecnych na sesji, a wywołanych do odpowiedzi przez Wiolettę Rogalę-Mazur  nie był w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. A mogła mieć ona znaczenie  dla gminy i mieszkańców, oglądających transmisję internetową z sesji. Po pierwsze komisje, o których mówiła Wioletta Rogala-Mazur transmitowane nie są, po drugie mieszkańcy, a tym samym wyborcy poszczególnych radnych mają prawo wiedzieć jakie decyzje i dlaczego podejmują radni miejscy, a także czym kierują się podczas głosowania. Gmina nie jest bowiem prywatnym folwarkiem radnych, burmistrza, wójta, prezydenta etc.

– Jeśli chodzi o Festiwal Pieśni Zbuntowanej, jestem jak najbardziej za. I miałbym tutaj prośbę zarówno do pani burmistrz, jak i do radnych, żeby poparli ten wniosek, bo to będzie impreza o szerokiej skali, dużo zespołów przyjedzie, będzie około 36 zespołów, Myślę, że mieszkańcy też się zaangażują w to przedsięwzięcie. I jestem jak najbardziej za.  jestem też w komitecie organizacyjnym. Byłem na ostatnim spotkaniu, gdzie niestety pani dyrektor nie było na tym spotkaniu, a szkoda, bo zjechali się ludzie z Ożarowa, z Ostrowca, chcieliśmy porozmawiać na ten temat i niestety nie było możliwości zadania też paru pytań, ale jak najbardziej jestem za. A jeśli chodzi o budżet ja nie jestem przeciwko, ja się wstrzymałem – mówił Piotr Paszyński.  

Publicznie padły także sugestie,że dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie przepytuje radnych.

– Wydaje mi się, że takie pytanie jest nie na miejscu w tej chwili – skwitował Andrzej Bonarek. 

Głos zabrała też  burmistrz miasta i gminy Ćmielów, Joanna Suska, która przypomniała, że w  obradach sesji znajduje się punkt sprawy różne. Zachęcała do składania na bieżąco pism i udzielania odpowiedzi w kwestiach bieżących. 

– Szanowni państwo na komisji można czegoś nie wiedzieć, ale na sesji nie wypada już nie wiedzieć. W związku z tym naprawdę szanujmy tę gminę. tym bardziej, że oglądają nas i w Tarłowie, i w Kunowie i potem proszę państwa no niestety są uwagi, że w sprawach różnych niestety powstaje targowica. Mamy swoją klasę, uważam, mamy swój bardzo dobry poziom i również szanujmy siebie nawzajem – apelowała burmistrz. 

Czy radni wezmą sobie do serca słowa Joanny Suski przekonamy się na najbliższej sesji.

1 Comment

1 Comment

  1. DZIADEK

    11 lutego, 2020 at 15:24

    PANI DYREKTOR PROSZĘ O WYBACZENIE DLA TYCH TROJGA RADNYCH,NIE TAK DAWNO PRZECIEŻ BYŁY WYBORY TO SĄ RADNI WETERANI ONI JESZCZE MAJĄ Z TYŁU GŁOWY GŁOSOWANIE NA RAZKAZ.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this