Znajdź nas na

FAKTY

Dostałeś SMS-a od komornika? Uważaj, to oszustwo!

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed SMS-ami od fikcyjnych kancelarii komorniczych, jakie od kilkunastu dni otrzymują także niektórzy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Do naszej redakcji zgłosiła się pani Magda, która długów nie ma, a wiadomość o egzekucji dostała właśnie poprzez SMS-a. Ostrzegamy! Nie otwierajcie linków podanych w SMS-ach, to oszustwo.

zdjęcie ilustracyjne

Kancelaria Komornicza MEX informuje o wniosku o egzekucje sygn. akt 3031/19 . Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty 10.71 zł. https://transfer2771.eu/3032 – SMS-a takiej treści dwa dni temu dostała pani Magda.

– Szukałam w internecie takiej kancelarii, ale jej nie znalazłam. Zdziwiło mnie to, bo długów nie mam. Nigdy też nie słyszałam, aby komornicy kontaktowali się poprzez SMS-y z dłużnikami Za co więc miałabym płacić – pyta zbulwersowana pani Magda.

Okazuje się, że to kolejny pomysł na wyłudzenie pieniędzy, jaki stosują oszuści w całej Polsce.

Jeśli więc otrzymaliście wiadomość podobnej treści: „Kancelaria  Komornicza /FAZ/AW/(..)  informuje o wszczeciu egzekucji Sygn. akt Km 1024 (lub inny nr)/19. Istnieje możliwość dobrowolnej splaty 5.88 PLN (może być inna kwota), dalej podany jest link do płatności: https://oplac-zaleglosc(…) “(poniżej przykładowa treść sms) oraz : “Krajowa Rada Komornicza informuje o wniosku o egzekucje sygn. akt 3031/19 . Istnieje mozliwosc dobrowolnej splaty 10.71 ZL. https://transfer(…) – nie otwierajcie odnośnika podanego w wiadomości.

Źródło: Krajowa Rada Komornicza

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustwami w oficjalnym komunikacie:

– Krajowa Rada Komornicza ponownie ostrzega i przypomina, iż ani komornik sądowy(tym bardziej anonimowa kancelaria komornicza) ani Krajowa Rada Komornicza nie wysyłają żadnych wiadomości sms /e-mail z żądaniem zapłaty w związku z wystąpieniem zadłużenia.W szczególności należy mieć na uwadze, iż rozsyłane wiadomości mogą być zainfekowane. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nieotwieranie zainfekowanych załączników/nie aktywowanie wklejonych linków. Powyżej opisane działanie jest oszustwem w postaci oczywistej próby wyłudzenia i należy je niezwłocznie zgłosić organom ścigania – czytamy.

Pamiętajmy, że oszuści podszywają się pod różne instytucje, aby wyłudzić dane osobowe oraz zainfekować nasze urządzenia w celu zdobycia informacji. Złodzieje danych i wyłudzacze pieniędzy atakują w coraz bardziej brutalny i zarozumiały sposób.

1 Comment

1 Comment

  1. Nitro

    7 sierpnia, 2019 at 21:46

    Po otrzymaniu takiego smsa trzeba zgłosić incydent na stronie http://www.cert.pl gdzie zostaną wdrożone odpowiednie procedury. Sam w tej chwili obserwuję rozwój sytuacji po zgłoszeniu phishingu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this