Znajdź nas na

FAKTY

Droga w Małym Jodle jak mikołajkowy prezent dla mieszkańców!

Nie ma już dziur i nierówności, zniknęły również wystające kamienie. Mieszkańcy Małego Jodła mogą bezpiecznie i komfortowo przejeżdżać drogą gminną, usytuowaną pomiędzy mostami. Koszt inwestycji wyniósł 257 600 zł. 100 000 zł pochodziło z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, pozostałe środki z budżetu gminy. Jak podkreślają mieszkańcy droga w nowym standardzie to dla nich przedmikołajkowy prezent.

Od lewej: Beata Gierczak, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie, Barbara Domagała, radna Rady Miejskiej w Kunowie, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, ksiądz Robert Utnik, wikariusz w parafii Świętego Władysława w Kunowie, Monika Major, mieszkanka Małego Jodła i Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Blisko 200-metrowy odcinek wyremontowanej drogi łączy Małe Jodło z Prawęcinem, a także Dołami Biskupimi. Mieszkańcy podkreślają również, że wybierają ją kierowcy i turyści, podróżujący do Kałkowa. 

– Tak naprawdę na remont tej drogi mieszkańcy czekali całe życie. Tego odcinka drogi nigdy porządnie nikt nie zrobił. Przez 8 lat składaliśmy środki, aby wykonać go raz, a dobrze. Prace zostały tak zsynchronizowane, aby po oddaniu mostu powiatowego, w którego budowie partycypowaliśmy w kosztach, wykonać drogę między mostami. Dziś ten ciąg komunikacyjny jest już bezpieczny – mówi Lech Łodej. 

Inwestycja kosztowała 257 600 zł, z czego 100 000 zł pochodziło z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Powstała jezdnia o szerokości 3,5 metrów z utwardzonym poboczem i długości ok 200 metrów.  

Przy wyremontowanym odcinku drogi mieszka Monika Major wraz z rodziną.  

– Wraz z moją rodziną mieszkamy przy wyremontowanej drodze, na odcinku między mostami. Kilka lat temu ten odcinek wyglądał naprawdę bardzo źle. Droga miała mnóstwo dziur, wystawały kamienie. Utrudniało to poruszanie się nawet pieszo, nie mówiąc już o jeździe autem. Później nawierzchnia została poprawiona, aczkolwiek było to na zasadzie poprawy, nie remontu. W tym momencie mamy XXI wiek – mówi Monika Major. Dodaje, że teraz jeździ się dużo wygodniej, czuć zdecydowanie większy komfort, a nowa nawierzchnia zniwelowała problem unoszącego się pyłu. 

Wyremontowany odcinek drogi w Małym Jodle
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jestem bardzo zadowolona, tak jak chyba większość mieszkańców tej miejscowości.  Ułatwi nam to komunikację i przemieszczanie się. Na przestrzeni kilku ostatnich lat poprawił się komfort życia mieszkańców Małego Jodła. Do użytku oddany został nowy most, wymieniono oświetlenie, wykonano nawierzchnię drogi gminnej w drugą stronę miejscowości – wylicza.

Z nowej drogi cieszy się również Barbara Domagała, radna Rady Miejskiej w Kunowie.  

– Bardzo dziękuję panu burmistrzowi za podjęcie decyzji o remoncie tej drogi. Dziękuję również pani Małgorzacie Mazur, że dzięki dobrze napisanemu wnioskowi otrzymaliśmy środki finansowe na realizację tej inwestycji z  Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych , a później radni zagłosowali jednogłośnie, aby ją wykonać, dokładając brakujące środki. Myślę, że mieszkańcy się bardzo cieszą. Właśnie przy tym wyremontowanym odcinku mieszka Monika Major, przewodnicząca Zespołu „Chocimowianie”, która na próbach podkreślała, jak jej ciężko po deszczach wyjechać z domu. Teraz już tego problemu nie będzie. Mieszkańcy mogą normalnie jeździć do pracy. W zimie wszystko jest odśnieżane. To taki przedmikołajkowy prezent dla mieszkańców Małego Jodła. Oby więcej takich inwestycji – mówi Barbara Domagała.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this