Znajdź nas na

FAKTY

Ruch Marka Materka szykuje się do wyborów parlamentarnych! Marek Materek: Wszyscy mieszkamy w jednym mieście. Mieście, które nazywa się Polska!

Podczas wczorajszego (29 listopada) otwartego spotkania Ruchu Marka Materka prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę”. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia, które wiosną przekształci się w… partię polityczną. – Mainstreamowe partie polityczne, różnymi sposobami, sprowadzają nas na polityczny margines. Robią to po to, aby utrzymać pasujący im status quo. Status quo, które dzieląc Polaków, tworząc pomiędzy nami sztuczne mury, utrzymuje ich przy władzy. Nam to nie pasuje – mówił Marek Materek.

Marek Materek prezydent Starachowic, lider i pomysłodawca Ruchu Marka Materka fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas wtorkowego spotkania wybrano zarząd Stowarzyszenia, który tworzą samorządowcy z całej Polski. Zdecydowano również o rozpoczęciu przygotowań do wyborów do Sejmu i Senatu. Prezesem Stowarzyszenia został  Marek Materek, prezydent Starachowic, wiceprezesami: Łukasza Konarski, prezydent Zawiercia (śląskie), Dawid Litwin, wójt Potęgowa (pomorskie), Mateusz Lichosyt, wójt Lipnicy Wielkiej (małopolska) oraz Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej (lubuskie). Sekretarzem została Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce (świętokrzyskie), natomiast skarbnikiem Maciej Sitarek, burmistrz Lidzbarka (warmińsko-mazurskie).

– Za Markiem Materkiem nie stoją duże nazwiska czy grupy interesu, ale ciężka praca, doświadczenie i determinacja. Stoi za nim wielu lokalnych liderów, działaczy społecznych

 i samorządowców z całej Polski, którzy widzą w nim wielką nadzieję na zmianę polskiej rzeczywistości –  podkreśla Patryk Straus, wójt Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie), jeden z przedstawicieli Ruchu Marka Materka.

Marek Materek, prezydent Starachowic
Źródło: Ruch Marka Materka

Obecnie Ruch zrzesza ponad czterystu członków z całego kraju. Działaniami Ruchu w poszczególnych częściach Polski pokieruje ponad trzydziestu regionalnych i powiatowych liderów, którzy objęli funkcję koordynatorów.

– Ruch tworzą ludzie, którzy nie chcą wybierać między złem większym i mniejszym. To osoby, które wierzą, że tylko zgodne działanie na rzecz wspólnoty może sprawić, że Polska stanie się lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich – podkreśla Mateusz Lichosyt, wójt Lipnicy Wielkiej (małopolska) i wiceprezes Ruchu.

Źródło: Ruch Marka Materka

Prezes Stowarzyszenia, Marek Materek, wygrywając wybory w 2014 roku, przeszedł do historii jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. Wprowadził nowy model zarządzania administracją publiczną, co pozwoliło na realizację wielu ważnych dla miasta inwestycji, poprawę jakości życia mieszkańców i szybki awans Starachowic w wielu rankingach.

Źródło: Ruch Marka Materka

W wyborach, które odbyły się w 2018 roku, aż 84,4% głosujących poparło Marka Materka już w I turze. Komitet Marka Materka wygrał także wybory do Rady Miasta i Rady Powiatu Starachowickiego.

W 2019 i 2021 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w kraju

 w rankingu Newsweeka. W 2022 roku zajął pierwsze miejsce w Polsce dla najlepszego profilu prezydenta miasta w mediach społecznościowych (nagrodę wręczono za najlepszą komunikację z mieszkańcami). Został także wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

W listopadzie Starachowice zajęły pierwsze miejsce w Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii gmin miejskich i miejsko wiejskich.

– Mainstreamowe partie polityczne, różnymi sposobami, sprowadzają  nas na polityczny margines. Robią to po to, aby utrzymać pasujący im status quo. Status quo, które dzieląc Polaków, tworząc pomiędzy nami sztuczne mury, utrzymuje ich przy władzy. Nam to nie pasuje. Nie chcemy demolowania państwa prawa, nie chcemy być pariasem w Europie, nie chcemy być zakładnikami partyjnych roszad i sejmowej arytmetyki. Zależy nam na każdej złotówce. Każdej publicznej  złotówce, którą jako samorządowcy oglądamy zawsze z dwóch stron – podkreślał Marek Materek, prezydent Starachowic. 

Źródło: Ruch Marka Materka

Jak podkreśla lider Ruchu Marka Materka, na władzach poszczególnych powiatów, miast  i gmin ciąży wielka odpowiedzialność. 

–  To my samorządowcy codziennie stajemy przed wyzwaniami, którym za każdym razem udaje nam się podołać. To my stajemy przed ludźmi w sytuacjach kryzysowych, to my rozdawaliśmy maseczki w pandemii czy koce dla kobiet z dziećmi z Ukrainy, tuż po wybuchu wojny. To my przypominamy, jak ważne są wartości. Samorządowcy są  grupą kompetentnych, doświadczonych osób. Jesteśmy jako środowisko gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę. To samorządowcy od zawsze szukają tego co łączy a nie dzieli. Bo przecież wszyscy mieszkamy w jednym mieście. Mieście, które nazywa się Polska!” –  mówił prezydent Marek Materek.

Galeria fot. Ruch Marka Materka

IMG_2429
IMG_2429

IMG_2442
IMG_2442

IMG_2528
IMG_2528

IMG_2537
IMG_2537

IMG_2610
IMG_2610

IMG_2685
IMG_2685

IMG_2739
IMG_2739

IMG_2787
IMG_2787

IMG_2810
IMG_2810

IMG_2854
IMG_2854

IMG_2877
IMG_2877

IMG_2897
IMG_2897

IMG_2905
IMG_2905

IMG_3008
IMG_3008

IMG_3044
IMG_3044

IMG_3136
IMG_3136

IMG_3241
IMG_3241

IMG_3283
IMG_3283

IMG_3305
IMG_3305

IMG_3329
IMG_3329

IMG_3417
IMG_3417

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this