Znajdź nas na

FAKTY

Dwa nowe zachorowania w powiecie ostrowieckim! Na terenie województwa świętokrzyskiego 14 przypadków!

O 396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (15 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 188. Koornawirus nie ominął także województwa świętokrzyskiego. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Niestety liczna osób zakażonych, jaką codziennie podaje Ministerstwo Zdrowia w oparciu o dane z poszczególnych województw, nie maleje.

Dziś (poniedziałek, 15 czerwca) Resort Zdrowia poinformował o kolejnych 396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To 188 osób z województwa śląskiego, 73 – łódzkiego, 56 – mazowieckiego, 17 – wielkopolskiego, 14 – świętokrzyskiego, 13 – podlaskiego, 9 – małopolskiego, 8 – opolskiego, 2 – zachodniopomorskiego i po jednej osobie z województw lubelskiego i lubuskiego.

Zmarło 9 osób zakażonych koronawirusem: 57-letnia kobieta leczona w Bolesławcu, 92-letnia kobieta hospitalizowana w Opolu, 69-letnia kobieta leczona w Szczecinie, 65-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzna leczeni w Warszawie, 66-letni mężczyzna, 83-letni mężczyzna leczeni w Tychach, 70-letni mężczyzna z Rydułtowy, 84-letnia kobieta z Gdańska. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: cztery młode kobiety z powiatu starachowickiego, dwie dziewczynki z powiatu starachowickiego, chłopiec z powiatu starachowickiego, młody i starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, młody mężczyzna z powiatu starachowickiego i młody mężczyzna z powiatu kieleckiego.

W województwie odnotowano także 3 nowe ozdrowienia. To mieszkańcy powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 625 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 355 ozdrowień.

Obecnie: 69 osób jest hospitalizowanych, 2215 osób jest poddanych kwarantannie, 11 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this