Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dwa nowe zachorowania w powiecie ostrowieckim! Na terenie województwa świętokrzyskiego 14 przypadków!

O 396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (15 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 188. Koornawirus nie ominął także województwa świętokrzyskiego. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Niestety liczna osób zakażonych, jaką codziennie podaje Ministerstwo Zdrowia w oparciu o dane z poszczególnych województw, nie maleje.

Dziś (poniedziałek, 15 czerwca) Resort Zdrowia poinformował o kolejnych 396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To 188 osób z województwa śląskiego, 73 – łódzkiego, 56 – mazowieckiego, 17 – wielkopolskiego, 14 – świętokrzyskiego, 13 – podlaskiego, 9 – małopolskiego, 8 – opolskiego, 2 – zachodniopomorskiego i po jednej osobie z województw lubelskiego i lubuskiego.

Zmarło 9 osób zakażonych koronawirusem: 57-letnia kobieta leczona w Bolesławcu, 92-letnia kobieta hospitalizowana w Opolu, 69-letnia kobieta leczona w Szczecinie, 65-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzna leczeni w Warszawie, 66-letni mężczyzna, 83-letni mężczyzna leczeni w Tychach, 70-letni mężczyzna z Rydułtowy, 84-letnia kobieta z Gdańska. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: cztery młode kobiety z powiatu starachowickiego, dwie dziewczynki z powiatu starachowickiego, chłopiec z powiatu starachowickiego, młody i starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, młody mężczyzna z powiatu starachowickiego i młody mężczyzna z powiatu kieleckiego.

W województwie odnotowano także 3 nowe ozdrowienia. To mieszkańcy powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 625 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 355 ozdrowień.

Obecnie: 69 osób jest hospitalizowanych, 2215 osób jest poddanych kwarantannie, 11 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this