Znajdź nas na

FAKTY

Dwa rozboje, włamanie na konto bankowe, posiadanie narkotyków – lista przewinień 28-letniego ostrowczanina jest długa!

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 28-latka. Ostrowczanin podejrzany jest między innymi o dokonanie dwóch rozbojów. Łupem napastnika w jednym przypadku padły cztery puszki piwa, natomiast w drugim karta bankomatowa oraz laptop z ładowarką. Mężczyzna włamał się na konto bankowe przy użyciu skradzionej karty i wypłacił z niego 4 000 złotych. To jednak nie koniec listy jego przewinień. Policjanci ujawnili przy nim kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (7 sierpnia) kilka minut przed godziną 17.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji 27-letniego pokrzywdzonego, wtedy to do drzwi jego mieszkania zapukał znany mu 28-latek. Nie podejrzewając złych intencji swojego gościa, mężczyzna wpuścił go do środka. Po chwili jednak 28-latek zaczął grozić mu pozbawieniem życia i go zaatakował. Następnie agresor nożem odciął pasek saszetki, którą domownik miał zapiętą na biodrach i zabrał z niej kartę bankomatową. Do tego sprawca z jednego z pomieszczeń ukradł laptop wraz z ładowarką. Wartość strat 27-latek wycenił na kwotę 600 złotych. Gdy o zdarzeniu zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 28-latka. Już kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu, posiadał 3000 złotych oraz miał przy sobie kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Śledczy na podstawie zebranego materiału ustalili, że po dokonanym rozboju 28-latek za pomocą skradzionej karty wypłacił w bankomacie gotówkę w kwocie 4000 złotych. Mężczyzna dzień wcześniej dopuścił się innego podobnego przestępstwa. Wówczas zaatakował mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, po czym zabrał mu cztery puszki piwa o wartości ponad 10 złotych. 

Napastnik usłyszał już liczne zarzuty. Odpowie m.in. za posiadanie narkotyków, dokonanie rozboju z niebezpiecznym narzędziem, kradzież karty bankomatowej i kradzieży z włamaniem na konto 27-latka. o tego usłyszał też zarzut rozboju na 58-letnim mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego. W związku z tym, że 28-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this