Znajdź nas na

FAKTY

Dyrektor ostrowieckiego szpitala otrzymał podwyżkę o 2 000 zł brutto! Marzena Dębniak: Osobiście podniosłam wynagrodzenie dyrektorowi!

Jak podczas dzisiejszej (20 października) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego potwierdziła Marzena Dębniak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego, przyznała podwyżkę dyrektorowi naczelnemu Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim – Tomaszowi Kopcowi o 2000 złotych brutto. – Pan dyrektor w ciągu tego roku wywiązał się z pewnych obowiązków, które miał nałożone – mówiła starosta, jednak nie precyzując jakie konkretne działania dyrektora ma na myśli.

Tomasz Kopiec nowy dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala. Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Zaczęło się od pytania Mirosława Rogozińskiego, radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego, który w swojej interpelacji zapytał czy dyrektor ostrowieckiego szpitala otrzymał podwyżkę, a także jakie są przewidywane podwyżki płacowe dla poszczególnych grup zawodowych zatrudnionych w szpitalu.

Odpowiedź jaką otrzymał nazwał nieprecyzyjną i lakoniczną. Wynikało  z niej jedynie, że  dyrektorowi Naczelnemu Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim ustalono nowe warunki zatrudnienia, w tym wynagrodzenia, w stosunku do pierwotnie zawartej umowy. Nie podano jednak o ile wzrosło wynagrodzenie dyrektora i ile aktualnie wynosi.  


Sprawę opisywaliśmy tutaj: 

Podczas dzisiejszej (czwartek, 20 października)  Sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego Mirosław Rogoziński wrócił do tematu swojej interpelacji, podkreślając, że dyrektor jest osobą publiczną i jeżeli zasłużył na podwyżkę, a szpital zmierza w dobrym kierunku, nie trzeba się wstydzić, tylko mówić o tym publicznie. 

– Tak powiem szczerze panie radny, że nie bardzo wiem o co panu chodzi. Zadał pan pytanie, czy prawdą jest, że pan Tomasz Kopiec, dyrektor ostrowieckiego szpitala otrzymał obecnie podwyżkę płacową. Otrzymał pan odpowiedź, że otrzymał. Nie pytał się pan, bo podejrzewam, że  w tym jest clou, o ile. Dokładnie takie zadał pan pytanie. No i taka jest odpowiedź na pana pytanie, uważam, że precyzyjna – mówiła podczas sesji starosta. 

Dodała, że osobiście podniosła wynagrodzenie dyrektorowi ostrowieckiego szpitala o 2 000 zł brutto.

– Chcę podkreślić, że obecne wynagrodzenie dyrektora szpitala wynosi 22 000 zł. I to jest tyle i tylko tyle – podkreślała starosta. Dodając, że będzie bronić tego wynagrodzenia dyrektora, bo jak twierdziła starosta, to wcale nie jest dużo.

– Pan dyrektor ubiegał się o większa podwyżkę (…), natomiast rozmawialiśmy, poczekamy jeszcze na pewne efekty i jest to tylko 2 000 zł brutto – wyjaśniała Marzena Dębniak, nawiązując do wynagrodzeń dyrektorów w innych szpitalach w województwie świętokrzyskim. 

– Pan dyrektor w ciągu tego roku wywiązał się z pewnych obowiązków które miał nałożone, wiadomo, że też wchodzi w grę inflacja – podsumowała.

2 komentarze

2 Comments

  1. Janina

    20 października, 2022 at 16:47

    Paranoja Ludzie za tyle i mniej żyją przez Cały miesiąc,a tutaj gdzie Szpital jest tak dużo zadłużony daje się podwyżkę.To woła o pomstę do nieba!!!

  2. 1045669

    30 listopada, 2022 at 11:22

    a pracownikom ukrócił etat z 1 na 0,85 bo musiałby pensje podnieść, z

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this