Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dyrektor ostrowieckiego szpitala dostał podwyżkę?

Nieprecyzyjna i wymijająca, tak określa odpowiedź, jaką na swoją interpelację otrzymał Mirosław Rogoziński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pytał w niej m.in. o to czy dyrektor ostrowieckiego szpitala otrzymał podwyżkę, a także jakie są przewidywane podwyżki płacowe dla poszczególnych grup zawodowych zatrudnionych w szpitalu.

Tomasz Kopiec nowy dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala. Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala otrzymał podwyżkę, a jeśli tak z jakiego powodu i w jakiej wysokości? Szerokim echem odbiła się sprawa zwolnionych salowych, które dochodząc swoich praw w sądzie, wywalczyły odszkodowania. Czy zatem decyzje, a co za tym idzie również i działania podjęte przez dyrektora naraziły szpital na straty? 

Informowaliśmy o tym tutaj:

– Czy prawdą jest iż Pan Tomasz Kopiec Dyrektor ostrowieckiego Szpitala otrzymał obecnie podwyżkę płacową? Jeśli tak, jakie są przewidywane podwyżki płacowe dla poszczególnych grup zawodowych zatrudnionych w szpitalu? Pytanie dotyczące podwyżki dla Dyrektora Szpitala pojawiło się na Komisji Budżetowej z ust Przewodniczącego Pana Dariusza Wierzbińskiego w dniu 27.09.2022r., który stwierdził, iż żałuje, że nie jest obecna Pani Starosta Marzena Dębniak, którą chciał zapytać w w/w sprawie – napisał w swojej interpelacji Mirosław Rogoziński.

Odpowiedź, jaką otrzymał nazywa oburzającą, nieprecyzyjną i wymijającą. Zapewnia również, że tematu w ten sposób nie pozostawi, zwłaszcza, że jako radny zadaje pytania w imieniu mieszkańców powiatu ostrowieckiego i pacjentów szpitala w Ostrowcu Św. 

– (…) informuję, że Dyrektorowi Naczelnemu Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim ustalono nowe warunki zatrudnienia, w tym wynagrodzenia, w stosunku do pierwotnie zawartej umowy – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego.

Przypomnijmy, że zgodnie z odpowiedzią, jaką otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Tomasz Kopiec zarabiał dotychczas 20 000 zł (brutto) miesięcznie. Informowaliśmy o tym tutaj:

Ile zarabia według nowych warunków wynagradzania?

Co do dalszej części pytania radnego, starostwo przesłało tabelę podwyżek wynagrodzenia zasadniczego od 1.07.2022 r. z podziałem na grupy zawodowe. Wynika z niej m.in., że z 38 lekarzy albo lekarzy dentystów ze specjalizacją, zatrudnionych na dzień 1 lipca 2022 roku – 7 uwzględniono do podwyżek. Lekarzy lub lekarzy dentystów bez specjalizacji – z 15 osób, do podwyżek uwzględniono 15 osób, natomiast pozostały personel inny  niż wymieniony w grupach 1-10 (patrz tabela) m.in personel administracyjny, sekcja żywnienia, dział techniczno-eksploatacyjny – zmniejszenie etatów o 0,85-0,70 wynagrodzenie bez zmian. 

– Szpital zrealizował z dniem 1 lipca 2022 roku podwyżki wynikające z ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych ( Dz. U. z 2022 r. poz. 1352) – w załączniku zestawienie podwyżek wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych grup zawodowych pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim  – czytamy w odpowiedzi.   

Pełną treść tabeli, stanowiącej odpowiedź na interpelację radnego publikujemy poniżej.

Do tematu wrócimy. 

Odpowiedź, jaką otrzymał radny Mirosław Rogoziński
Odpowiedź, jaką otrzymał radny Mirosław Rogoziński

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this