Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Edyta Handze: To miasto musi zawrócić z drogi, na której w tej chwili się znajduje!

W towarzystwie Edyty Handze, działaczki .Nowoczesnej, a także kandydatki do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej i lokalnego przedsiębiorcy – Jacka Wójcickiego, swoją kampanię wyborczą rozpoczął poseł Adam Cyrański – numer „2” na liście KO do polskiego parlamentu. Jak podkreślał stawia na budowę dróg w województwie świętokrzyskim, które pozwoliłyby na skomunikowanie większych ośrodków przemysłowych, na rozwój strefy przedsiębiorczości, zlokalizowanej w okolicach Kielc, a także szkolnictwa technicznego, które powstrzymałoby odpływ ludności z Ostrowca Świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Rozpoczynam kampanię swojego programu wyborczego „2 Cyrańskiego dla świętokrzyskiego” nie przypadkowo wybrałem Ostrowiec jako miejsce inauguracji mojej kampanii i prezentacji programu wyborczego, dlatego, że Ostrowiec Świętokrzyski, to drugie największe miasto w województwie. Bardzo ważnym dla mnie jest, jako przedsiębiorcy, który w samym Ostrowcu zatrudnia 50 osób, aby przedsiębiorczość rozwijała się w tym mieście – tymi słowami zorganizowaną na ostrowieckim rynku konferencję prasową, rozpoczął dziś Adam Cyrański, ubiegający się o reelekcję z drugiego miejsca list Koalicji Obywatelskiej.

Stwierdził, że aby zatrzymać odpływ ostrowczan, którzy na miejsce zamieszkania wybierają inne miasta, czy obszary Polski, potrzebna jest dobrze rozwinięta przedsiębiorczość.

– Jeżeli tak się będzie działo, nie będziemy dbali właśnie o tę przedsiębiorczość, o ludzi, którzy tu tworzą miejsca pracy, to w roku 2030 Ostrowiec będzie już liczył poniżej 60 tysięcy mieszkańców. Należy pamiętać, że Ostrowiec i północ województwa, to region najbardziej uprzemysłowiony w naszym województwie. Naszym zadaniem jest odbudowa tego przemysłu. Dzięki jego odbudowie zahamujemy wyludnianie się regionu. Ja od początku kadencji, jako poseł ziemi świętokrzyskiej, dbam i walczę o to, aby region świętokrzyski rozwijał się, żeby miał godną reprezentacje w parlamencie. Dzisiaj władza centralna nie dba o nasz region, region świętokrzyski. Pomimo, że jest duża reprezentacja posłów partii rządzącej nasz region, region świętokrzyski, otrzymał najmniej pieniędzy w kraju. Jest na drugim miejscu od końca za lubuskim, w środkach, które otrzymuje z budżetu centralnego. Sprzeciwiam się temu i dlatego proponuję bardzo prosty program, pod nazwą „2 Cyrańskiego dla świętokrzyskiego” – tłumaczył Adam Cyrański.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Program opiera się na dwóch filarach: na budowie dróg, a także strefie przedsiębiorczości zlokalizowanej w okolicach Kielc.

– W czasie tej kadencji Sejmu w Polsce zostały obcięte prawie o 30 procent inwestycje na budowę dróg. Główne zadanie, po to, żeby miasta przemysłowe jak Ostrowiec, Starachowice, Skarżysko-Kamienna mogły się rozwijać, jest konieczność budowy drogi nr 42 i drogi nr 74, o którą walczę od początku kadencji, dlatego, żeby województwo zostało skomunikowane z węzłami autostradowymi. Pierwsza część programu, to 10 miliardów dla świętokrzyskiego, jeżeli region otrzyma te pieniądze, to przyspieszy budowa tych dróg. Drugim filarem programu jest strefa przedsiębiorczości w okolicach Kielc. Jest to prawie 600 ha, unikalna rzecz w skali kraju, w której po skomunikowaniu regionu z autostradami, mogłyby zaistnieć duże koncerny, które omijają nasz region, ze względu na komunikację – wyjaśniał poseł.

Jako przykład podał m.in. Nową Sól, zdecydowanie mniejszą od Kielc, czy Ostrowca Świętokrzyskiego, która przyciąga kapitał zewnętrzny i inwestycje przemysłowe. Zdaniem Andrzeja Cyrańskiego, duże inwestycje przemysłowe generują poddostawców, którzy mogą kooperować z przedsiębiorcami.

– Odbudowa potencjału gospodarczego tego regionu i utworzenie stref, bo strefa, dobrze skomunikowana, która miałaby powstać w centrum województwa, pozwoliłaby na to, żeby drobni i mniejsi przedsiębiorcy mogli współuczestniczyć w tworzeniu nowych miejsc pracy. W ten sposób odbudowany mógłby zostać Świętokrzyski Okręg Przemysłowy. Strefa i całe województwo postrzegane byłyby jako skonsolidowany organizm gospodarczy. Rządzący wiele nam opowiadają o tym, że będziemy odbudowywać COP, tylko proszę sobie przypomnieć, że COP to: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie. A jeżeli skonkretyzujemy to do Świętokrzyskiego Okręgu Przemysłowego, wtedy wiemy, że walczymy o ludzi i miejsca pracy w tym regionie – dodał.

Przypomniał także, że historycznie ludzie w Ostrowcu Świętokrzyskim byli i są bardzo dobrze wykształceni.

– Mieszka tu dużo ludzi z wykształceniem technicznym. To było wielkie osiągnięcie, zgromadzenie tylu wykształconych ludzi technicznie, w jednym miejscu. Przywrócenie przemysłu w Ostrowcu Świętokrzyskim jest to szansa również dla szkolnictwa, które tu funkcjonowało i kształciło w tym kierunku ludzi – podsumował.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Edyta Handze, kandydatka do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, podkreśla, że dla niej, ważnym jest żeby województwo świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski nie były postrzegane tylko i wyłącznie z perspektywy Kielc.

– Musimy mieć swojego reprezentanta w Sejmie, żeby naprawdę interesy Ostrowca Świętokrzyskiego były wysuwane na plan pierwszy. Mogę jeszcze, odnośnie tej diagnozy związanej z rozwojem przemysłu, gospodarki w regionie, dodać jeszcze kwestie związane z samym Ostrowcem. Mamy tutaj kwestię ostrowieckiego szpitala. Państwo dobrze wiedzą, że ostrowieckiemu szpitalowi grozi zamknięcie, ma horrendalne długi. Poprzednia ekipa rządząca doprowadziła do tego, że przed naszym szpitalem stoi widmo likwidacji. Ja jako poseł, jeśli zostanę wybrana na tę kadencję, zrobię wszystko, żeby ostrowiecki szpital nie upadł. Żeby ostrowiecki szpital dalej funkcjonował i świadczył usługi zdrowotne dla naszych mieszkańców – mówiła Edyta Handze.

Kolejnym z pomysłów, jakie chce wdrożyć jest sprawa skomunikowania miasta poprzez podniesienie standardu drogi drogi nr 74 – do drogi ekspresowej. Istotnym aspektem jest także sprawa rozwoju przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Dlaczego młodzi ludzie z naszego miasta wyjeżdżają. Ano dlatego, że nie ma tutaj dobrze płatnych, ambitnych miejsc pracy, nie ma firm, nie rozwija się region, młodzież po skończeniu szkół, studiów, właściwie marzy o tym, żeby stąd wyjechać, mieszkać gdzie indziej, w innych miastach naszego kraju. Tak być nie może. Musimy zawalczyć o to, żeby Ostrowiec zajął należne mu miejsce na mapie kraju. Rozwój przedsiębiorczości to jest podstawowa rzecz, jaką musimy tutaj wdrożyć. Kwestia również bardzo mi bliska – opieki nad rodziną i osobami starszymi. Chciałabym, żeby tutaj był wdrożony program opieki dla osób starszych. Takiej dziennej, doraźnej pomocy dla tych, którzy by takiej pomocy potrzebowali. Oczywiście, żeby kobiety mogły funkcjonować i zarabiać tyle samo, co mężczyźni. Musi być odpowiedni system opieki dla dzieci i młodzieży – wyjaśniała kandydatka, startująca z list Koalicji Obywatelskiej.

Zapowiada także, że będzie walczyć o żłobki i przedszkola.

– Chciałabym wezwać wszystkich do tego, żeby 13 października nie zostali w domu. Wszyscy, którym drogie jest nasze społeczeństwo, którzy kochają nasz kraj, proszę o niepozostawanie w domu 13 października. Dokonajmy więc 13 października dobrego wybory, walczmy o Ostrowiec, walczmy o swoją reprezentację w Sejmie. To miasto nie może zginąć, to miasto musi zawrócić z drogi, na której w tej chwili się znajduje. Do tego serdecznie państwa zachęcam i bardzo o to proszę – mówiła Edyta Handze.

Zauważyła także, że wzrost płac nie może się odbywać tylko i wyłącznie kosztem pracodawców. Wzrost wynagrodzeń, proponowany przez obóz rządzący, to duże kłopoty dla pracodawców. Rozwiązaniem są według niej obniżenie podatków, a także powiększanie kwoty wolnej od podatków.

– W ten sposób rozwiązujmy problem wyższych płac, a nie obciążając przedsiębiorców i samorządy podwyżkami. W ten sposób nie dojdziemy do tego, żeby Polska była krajem bogatym. Bogactwo narodów nie bierze się z zasiłków, bogactwo narodów bierze się z pracy – podsumowała.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Adama Cyrańskiego wspiera Jacek Wójcicki, lokalny przedsiębiorca.

– Jeżeli nie będzie dróg, Ostrowiec nie będzie się rozwijał. Ostrowiec jest pośrodku pustyni. Nie mamy połączenia z żadną trasą szybkiego ruchu. Pan Adam jest przedsiębiorcą, który odniósł sukces, wie jak odnieść sukces i potrafi to przekazać innym. Wybierajmy z głową. Wybierajmy mądrze. Stawiajmy o rozwój małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Stawiajmy na przedsiębiorców – skwitował Jacek Wójcicki.

6 komentarzy

6 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this