Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Efektywność energetyczna dla przedsiębiorców!

Uwaga świętokrzyscy przedsiębiorcy! Możecie sięgnąć po unijne fundusze na kompleksową modernizację energetyczną budynków swoich firm!

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Obradujący w środę, 4 maja Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę o przyjęciu regulaminu jednoetapowego konkursu zamkniętego z Działania 3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Będzie to już ostatnie rozdanie unijnych funduszy na realizację przez mikro, małe i średnie firmy przedsięwzięć podnoszących efektywność energetyczną budynków.

– Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w konkursie, w którym można otrzymać dofinansowanie nawet do 1 mln zł – zachęca Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – To ważne projekty, w wyniku których znacznej poprawie ulegną wskaźniki zapotrzebowania na ciepło, co przyczyni się z jednej strony do obniżenia kosztów eksploatacji budynków i przyniesie firmom wymierne oszczędności, z drugiej zaś – nastąpi reedukacja emisji zanieczyszczeń do powietrza. Przedsięwzięcia będą więc miały wymiar zarówno ekonomiczny, jak i ekologiczny.

Nabór wniosków rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 24 czerwca, rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się wczesną jesienią. Wsparciem objęte zostaną projekty dotyczące poprawy efektywności energetycznej (z uwzględnieniem OZE wykorzystywanej na potrzeby własne) mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, energii cieplnej i strat wody, polegające na głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków w przedsiębiorstwach.

W ciągu najbliższych dni na stronach internetowych: www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl) zostanie ogłoszony regulamin konkursu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this