Znajdź nas na

FAKTY

Zakład Usług Miejskich nie może się doliczyć ile wydał na zakup roślin?

Pod koniec marca informowaliśmy jakie środki wydała gmina Ostrowiec Świętokrzyski na utrzymanie zieleni miejskiej w 2021 roku. To jednak nie wszystkie koszty, jakie poniesione zostały na zakupy związane z roślinami, kwiatami, krzewami, czy sadzonkami drzew. Ich zakupem, a także nasadzeniami zajmował się Zakład Usług Miejskich. Pomimo że w ZUM-ie poprosiliśmy o udzielenie nam nieprzetworzonej informacji publicznej (kopie faktur, rachunków, dowodów zakupu etc.) na odpowiedź jakie kwoty wydał zakład na ten cel, przyjdzie nam poczekać do 15 czerwca. Czy ZUM „gra na czas”, czy nie może doliczyć się swoich zakupów?

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

2 886 937 zł, to środki, jakie w 2021 roku wydała gmin Ostrowiec Świętokrzyski na utrzymanie zieleni miejskiej na terenie gminy. W 2018 roku było to 1 273 352,97 złotych , w 2019 roku 1 886 500,00 z, w 2020 roku – 2 260 732,85 zł. Łącznie daje to kwotę 8 307 522,82 zł. Jednak to nie wszystkie koszty. Zakupem i nasadzeniami roślin (bylin, kwiatów, drzew, krzewów, cebulek, nasion) zajmował się Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

W ZUM-ie poprosiliśmy  więc o przesłanie wszystkich nieprzetworzonych dokumentów: faktur, rachunków, potwierdzeń przelewów etc., na podstawie których Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Św. dokonał zakupu kwiatów, cebulek kwiatów, nasion, drzew, bylin i krzewów, a także pozostałych roślin w 2021 roku.

Prosiliśmy  także  o  dodatkowe  informacje,  jakie środki na zakup roślin (cebulek kwiatów, nasion, kwiatów, drzew, bylin, krzewów i pozostałych roślin) wydatkował w 2021 roku ZUM, a także w których lokalizacjach (łącznie z ich  wskazaniem) zostały zasadzone? Pytaliśmy  ile osób zatrudnionych było przy nasadzeniach i utrzymaniu terenów zielonych na terenie gminy Ostrowiec Św. w 2021 roku, a także w ramach jakich umów zostały zatrudnione te osoby i w jakiej liczbie.

Niestety na odpowiedź będziemy musieli trochę poczekać. Wraz z kończącym się (zgodnie z przepisami) terminem na udzielenie odpowiedzi w trybie informacji publicznej ZUM odpisał nam bowiem, że… wyznacza się nowy termin na rozpatrzenie wniosku, wskazując dzień 15 czerwca.

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z ZUM-u w Ostrowcu Św.

– Jest to niezbędne z uwagi na konieczność podjęcia dodatkowych czynności związanych z zakresem żądanej informacji –  czytamy we wniosku, pod którym podpisał się Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św. 

Czy zakład, którego dyrektor w 2020 roku zarobił 177 950,98 zł (oświadczenie majątkowe z 29 kwietnia 2021 roku) „gra na czas”, czy zakupy były tak duże, że potrzebuje dodatkowego czasu?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this