Znajdź nas na

FAKTY

Emeryci i renciści z gminy Ćmielów będą podróżować za złotówkę!

Olbrzymim zainteresowaniem wśród seniorów z gminy Ćmielów cieszy się „karta Emeryta/Rencisty”, która od 1 grudnia upoważniała będzie do korzystania z przejazdów publicznym transportem za złotówkę na terenie całego powiatu ostrowieckiego. – Tylko dzisiaj (poniedziałek, 7 listopada) do Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie zgłosiło się blisko 100 osób, które są zainteresowane skorzystaniem z tej propozycji. – Cieszę się, że możemy w ten sposób pomóc naszym seniorom. Od początku swojej kadencji obiecywałam, że o nich nie zapomnę. Po raz kolejny dotrzymuję słowa – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Zdjęcie ilustracyjne Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Ćmielowie i Klubu Seniora w rozdawali palmy fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Najpierw program lekowy, później  Dzienny Dom Senior Plus i Klub Seniora, opaski medyczne, a teraz karta uprawniająca wszystkich emerytów i rencistów z gminy Ćmielów do przejazdów na terenie całego powiatu ostrowieckiego za złotówkę –  to kolejny z elementów polityki senioralnej, skutecznie realizowanej przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa. 

– Wszystko z myślą o seniorach. Niestety zanim zostałam burmistrzem Ćmielowa w gminie nie było systematycznie realizowanej polityki senioralnej. Dziś mamy już świetnie funkcjonujący Klub Seniora i Dzienny Dom Seniora, mamy program lekowy, teraz robimy kolejny krok w tym tak trudnym czasie, gdy każdy liczy każdą złotówkę. Ograniczamy te wydatki na lokalny transport, aby w portfelach seniora zostało więcej pieniędzy, które przeznaczą na swój rozwój, na najbliższych – mówi Joanna Suska.

Przypomina, że w sprawie darmowych przejazdów pisma składał Józef Nowak, radny Rady Miejskiej w Ćmielowie, który również dostrzegał taką potrzebę wśród seniorów. A że była ona naprawdę duża świadczy fakt, że tylko dziś (poniedziałek, 7 listopada) z wnioskiem o wyrobienie karty zgłosiło się blisko 100 seniorów. 

– Zbiorowy transport publiczny za symboliczną złotówkę obowiązywał będzie na terenie całej gminy i powiatu ostrowieckiego. Wystarczy złożyć prosty wniosek o wydanie karty w naszym Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie w godzinach od 7.30 do 15.30. Należy pamiętać, aby przy składaniu wniosków przedstawić do wglądu dowód osobisty, ważną legitymację emeryta lub rencisty lub aktualną decyzję ZUS-u – tłumaczy burmistrz. 

Dodaje, że darmowe przejazdy obowiązywać będą od 1 grudnia i będą przedświatęcznym prezentem dla seniorów. Deklaracje uczestniczenia w programie zgłosiło już 2 przewoźników „Olmas” i „Trans Katrina”.

– Czas jest typowo przedświąteczny, zatem zarówno do sklepów po prezenty, do lekarza, czy na rehabilitację nasi renciści i emeryci z gminy Ćmielów będą mogli dojechać za złotówkę. Szczególną uwagę poświęcam osobom samotnym, starszym lub tym, których zasób portfela jest bardzo skromny. Jestem burmistrzem dla ludzi i właśnie z myślą o ludziach pracuję i działam  – mówi Joanna Suska, zapewniając, że wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ćmielowie pracuje już nad rozszerzeniem katalogu zniżek dla emerytów i rencistów. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this