Znajdź nas na

FAKTY

Ukradł alkohol i artykuły chemiczne! Swoje zachowanie przemyśli w więziennej celi!

21-letni ostrowczanin trzykrotnie dopuścił się kradzieży. Jego łupem padł alkohol i artykuły chemiczne. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 700 zł. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kradzież jest czynem przepołowionym. Zgodnie z art. 119 Kodeksu wykroczeń, kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Po „przekroczeniu” tej kwoty  mówimy już o przestępstwie. Jeśli sprawca dopuści się kilku takich z góry zaplanowanych i podjętych w krótkich odstępach czasu przywłaszczeń lub kradzieży – traktuje się to jako jeden czyn zabroniony. Za taką właśnie kradzież odpowie 21-letni ostrowczanin. 

Mężczyzna w ręce mundurowych wpadł w miniony piątek (4 listopada) na terenie jednego z miejskich supermarketów. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że ujął on sprawcę kradzieży alkoholu. Mundurowi szybko ustalili, że nieuczciwy klient trzykrotnie w ciągu tygodnia odwiedził ten sam market, gdzie dokonał kradzieży markowego alkoholu i artykułów chemicznych. Łącznie pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 700 złotych. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał nakaz doprowadzenia 21-latka celem odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy. Tam tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, której dopuścił się w warunkach recydywy. Wiadomo już, że to nie pierwsze kradzieże, które mężczyzna ma na swoim koncie. Dlatego też sąd może wymierzyć wyższy wymiar kary. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this