Znajdź nas na

PO GODZINACH

Figurki, idole, symbole i zabawki! Rezerwat Krzemionki zaprasza na bezpłatne warsztaty!

Rezerwat Krzemionki to niezwykła kapsuła czasu. To, jak pisał Stefan Krukowski, pomnik górnictwa pierwotnego, religii neolitycznej i przyrody nieożywionej. Już jutro (sobota, 23 listopada) w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki dzięki prezentacji i warsztatom na temat różnego rodzaju figurek pradziejowych każdy z uczestników będzie mógł dowiedzieć się co sprawiło, że ludzie zaczęli interesować się sztuką.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi rodzajami figurek pradziejowych, ze szczególnym naciskiem na znaleziska neolityczne z terenu województwa świętokrzyskiego. Nie zabraknie też dyskusji na temat czynników, które spowodowały, że ludzie zaczęli tworzyć sztukę i czemu miały służyć te różnorodne przedmioty, które wytwarzali.

Zajęcia składają się z krótkiej prezentacji oraz części warsztatowej, podczas której uczestnicy będą mogli stworzyć własne figurki z gliny.

Zajęcia odbędą się 23 listopada (sobota) w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, czas trwania: ok. 1,5 godziny, wstęp bezpłatny.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemionki.info.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dom Kultury w Ćmielowie będzie musiał zrezygnować z realizacji niektórych wydarzeń? Sześciu radnych sprzeciwiło się bowiem zmianie w statucie!

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Czy gmina Ostrowiec Św. zawsze hojnie wspierała ostrowiecki szpital?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this