Znajdź nas na

PO GODZINACH

Figurki, idole, symbole i zabawki! Rezerwat Krzemionki zaprasza na bezpłatne warsztaty!

Rezerwat Krzemionki to niezwykła kapsuła czasu. To, jak pisał Stefan Krukowski, pomnik górnictwa pierwotnego, religii neolitycznej i przyrody nieożywionej. Już jutro (sobota, 23 listopada) w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki dzięki prezentacji i warsztatom na temat różnego rodzaju figurek pradziejowych każdy z uczestników będzie mógł dowiedzieć się co sprawiło, że ludzie zaczęli interesować się sztuką.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi rodzajami figurek pradziejowych, ze szczególnym naciskiem na znaleziska neolityczne z terenu województwa świętokrzyskiego. Nie zabraknie też dyskusji na temat czynników, które spowodowały, że ludzie zaczęli tworzyć sztukę i czemu miały służyć te różnorodne przedmioty, które wytwarzali.

Zajęcia składają się z krótkiej prezentacji oraz części warsztatowej, podczas której uczestnicy będą mogli stworzyć własne figurki z gliny.

Zajęcia odbędą się 23 listopada (sobota) w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, czas trwania: ok. 1,5 godziny, wstęp bezpłatny.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemionki.info.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this