Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zagrał dla kieleckiej publiczności!

Kamil Pacholec, finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina wystąpił przed kielecką publicznością podczas recitalu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Po koncercie artysta opowiadał o swoich wrażeniach z ostatniego finału oraz o najbliższej przyszłości, m.in. studiach w Stanach Zjednoczonych, na sfinansowanie których gromadzi obecnie fundusze. Młodego pianistę w jego planach edukacyjnych wsparł Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznając mu okolicznościową nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wręczyła ją podczas koncertu wicemarszałek Renata Janik.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Talent jest dobrem i wartością, którymi natura obdarzyła wybranych. Pan jest jednym z nich – mówiła wicemarszałek Renata Janik. I jak podkreślała – Żyjemy w czasach, w których naszym znakiem rozpoznawczym jest między innymi kultura. To piękne, że w regionie są artyści, którzy z zaangażowaniem wzbogacają nasze dziedzictwo. Wierzę, że Pański dorobek, pełen pasji i niepowtarzalnego uroku, trwale wpisze się w kulturę Świętokrzyskiego. Pański sukces pokazuje kolejnym pokoleniom, że warto w życiu mieć marzenia i nad sobą pracować. A w Pana przypadku owoc tej pracy jest imponujący. Doceniono to, wyróżniając Pana w finale tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego serdecznie gratuluję Panu tego osiągnięcia i życzę dalszych, artystycznych sukcesów oraz nieustannego rozwijania swojego talentu.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Organizatorzy wydarzenia, wśród których jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, chcą wesprzeć dalszą edukację utalentowanego pianisty i przekazać mu stypendium, które pokryje część kosztów studiów kielczanina w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kamil Pacholec jest kielczaninem i wychowankiem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Mimo młodego wieku artysta z sukcesem wystąpił już na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych konkursach muzycznych. Wyjątkowo entuzjastyczne recenzje zebrał po tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Po trzech etapach doszedł do ścisłego finału i znalazł się w gronie 12 najlepszych wykonawców muzyki naszego wybitnego kompozytora. W finale zagrał koncert fortepianowy e-moll opus 11.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this