Znajdź nas na

FAKTY

Fundamenty domków socjalnych w Nietulisku Dużym pną się w górę!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa domków socjalnych w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów. W sumie powstanie 18 mieszkań, które przeznaczone będą dla rodzin cztero- lub pięcioosobowych. – To inwestycja w mieszkańców naszej gminy, która w niemal 100 procentach zabezpieczy potrzeby socjalne gminy Kunów – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Wizualizacja jednego z 9 domków socjalnych.. W każdym z nich znajdą się dwa mieszkania. Projekt osiedla domków socjalnych w Nietulisku Dużym Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Wartość inwestycji to ponad 3 miliony złotych. Co ważne, inwestycja dofinansowana jest z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat

– Pogoda nam sprzyja, choć w grudniu 2022 roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  wykonawca musiał zejść z budowy ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne. Na szczęście fundamenty domków socjalnych pną się do góry – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.   

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie oraz Lech Łodej, burmistrz miasta i gmin w Kunowie w pobliżu miejsca, na terenie którego powstaje osiedle domków socjalnych w Nietulisku Dużym.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że w ramach inwestycji powstanie 9 domków po dwa mieszkania w każdym z nich (w sumie 18 mieszkań). 

– W ten sposób potrzeby mieszkańców socjalnych w naszej gminie została niemal w 100  procentach zabezpieczone. Jednak nie zamierzamy spocząć na laurach. Jeśli pojawią się szanse na aranżację kolejnych domków, czy mieszkań, to będziemy ten proces nadal kontynuować. Mieszkanie przy ulicy  Ogrodowej w Kunowie się sprawdziło, to samo w przypadku mieszkań w Kolonii Inwalidzkiej. Są bardzo dobrze użytkowane. Lokatorzy o nie dbają – wyjaśnia burmistrz.

 

Miejsce, w którym powstają domki socjalne fot. FB Lech Łodej

Prace w Nietulisku Dużym powinny zakończyć się do końca 2023 roku. 

– Chcielibyśmy przekazać dwa mieszkania, czyli jeden domek – rodzinom repatriantów. Chcemy, aby rodziny dobrane były adekwatnie do metrażu, który posiadamy.  Do naszej gminy wciąż wpływają  zapytania właśnie od repatriantów, czy jest taka możliwość, aby gmina zapewniła im lokal socjalny.  Rok temu z posłem Andrzejem Kryjem byliśmy w tej sprawie u Jana Dziedziczaka, Sekretarza Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą. Być może poprzez ministerstwo uda się nam odzyskać część wkładu własnego, który włożyliśmy w budowę domków.  Jednak czy tak będzie, pokaże czas. Najpierw muszą powstać mieszkania, a najważniejsi są ludzie, którzy w nich zamieszkają – podkreśla burmistrz.  

Dodaje, że w porozumieniu z konserwatorem zabytków gmina zamierza odrestaurować dwa kolejne domy i wybudować trzeci, który znajdzie się pomiędzy nimi. Odmienione będzie także otoczenie osiedla domków socjalnych. Powstaną uliczki dojazdowe, uporządkowana zostanie również zieleń, pojawią się nowe nasadzenia. 

Osiedle powstanie w okolicy drogi krajowej nr 9, vis a vis ruin po byłej walcowni.   

Projekt osiedla domków socjalnych w Nietulisku Dużym
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this