Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: 190 000 na utrzymanie dwóch rond? Jaka będzie decyzja radnych?

Czy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie ma ważniejszych i bardziej priorytetowych wydatków niż zagospodarowanie i utrzymanie zieleni w obrębie rond? Zgodnie z jedną z uchwał, jaka zaplanowana jest w porządku obrad dzisiejszej (czwartek, 19 stycznia) nadzwyczajnej sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na dwa ronda – Rondo Republiki Ostrowieckiej oraz Rondo Powstania Styczniowego przekazane może zostać (decyzją radnych) 190 000 zł. – (…) wzorem lat ubiegłych będzie możliwe utrzymanie wysokiego standardu rond jako zieleńców, rabat z kwitnącą roślinnością jednoroczną oraz wieloletnią, co wpłynie na estetykę i wizerunek terenów leżących przy głównych trasach komunikacyjnych miasta – czytamy we fragmencie uzasadnienia do uchwały.

Rondo Republiki Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

135  000 zł brutto za zagospodarowanie i utrzymanie zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz 55 000 zł brutto za zagospodarowanie i utrzymanie Ronda Powstania Styczniowego – to szacunkowe kwoty, jakie gmina Ostrowiec Świętokrzyski planuje przeznaczyć na utrzymanie i zagospodarowanie zieleni. O tym czy blisko 200 000 zł przeznaczonych zostanie m.in.  na zieleń w obrębie rond, decyzję  podejmą dziś (czwartek, 19 stycznia) rady Rady Miasta Ostrowca Św.

 Jak wynika z uchwały zadanie sfinansowane będzie  ze środków własnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. 

– W celu utrzymania wysokiego standardu miejsc u zbiegu znaczących arterii komunikacyjnych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Gmina Ostrowiec Świętokrzyski będzie realizować następujące zadania: 1. Obsadzenie sezonowe roślinami jednorocznymi i bylinami wewnętrznej tarczy Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz wewnętrznej tarczy Ronda Powstania Styczniowego wraz z ich pielęgnacją. 2. Pielęgnację zieleni wysepek rozdzielających w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej. 3. Koszenie z zagrabieniem wraz z utylizacją urobku wewnętrznej tarczy Ronda Republiki Ostrowieckiej. Szacowana wartość zadania w 2023 roku wyniesie: 135.000,00 zł brutto za zagospodarowanie i utrzymanie zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz 55.000,00 zł brutto za zagospodarowanie i utrzymanie Ronda Powstania Styczniowego i zostanie sfinansowana ze środków własnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. W związku z powyższym konieczne jest podjęcie przez Radę Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego stosownej uchwały. Dzięki realizacji powyższych zadań w 2023 roku wzorem lat ubiegłych będzie możliwe utrzymanie wysokiego standardu rond jako zieleńców, rabat z kwitnącą roślinnością jednoroczną oraz wieloletnią, co wpłynie na estetykę i wizerunek terenów leżących przy głównych trasach komunikacyjnych miasta – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Czy w gminie Ostrowiec Św. nie ma bardziej priorytetowych zadań niż „zieleń na rondach”?

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this