Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Fundamenty już wylane! Rozpoczęła się budowa hali w Skarbce!

Rozpoczęła się budowa budynku gospodarczego w Skarbce, w gminie Bałtów. – Fundamenty już wylane, wykonywana jest podmurówka do hali. Nowy obiekt będzie miał 525 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim także zaplecze sanitarne. Z jednej strony będzie służył do przechowywania sprzętu i garażowania pojazdów, należących do gminy, z drugiej poprawi efektywność pracy naszych pracowników, którzy dotychczas uzależnieni byli od warunków atmosferycznych – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na budowę budynku gospodarczego w Skarbce gmina Bałtów pozyskała 800 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt inwestycji to 1 290 000 zł.

–  Do tej pory gmina nie posiadała budynku, w którym można by garażować, przechowywać różnego rodzaju sprzęt, jak i wykonywać naprawy bieżące. Obecnie wszelkie urządzenia, czy np. elementy, stanowiące wyposażenie placu zabaw są naprawiane „pod chmurką”, a wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Korzystanie z pomocy pracowników, którzy pracują w terenie również uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Gdy powstanie hala będzie mogli efektywnie wykorzystać pracowników, a i oni będą mieli godne warunki pracy – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Powstanie konstrukcja metalowa z 10 centymetrowym ociepleniem, czterema bramami automatycznymi i zapleczem sanitarnym. Hala posłuży do garażowanie sprzętu komunalnego: ciągników, rozsiewaczy, piaskarki, beczki asenizacyjnej, pługów agregatów prądotwórczych,  jak również stanie się warsztatem do naprawy urządzeń małej architektury podczas  sezonu zimowego. Pomieszczenia, które aktualnie służą do garażowania sprzętu przeksztłacone zostaną m.in w stolarnię.

– Fundamenty już są wylane. Wykonywana jest podmurówka hali.  Planowany termin zakończenia prac to listopad, ale liczy na to, że uda się zakończyć budowę w okresie letnim – podsumowuje wójt.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this