Znajdź nas na

FAKTY

Fundusze europejskie dla lokalnych grup działania!

O możliwościach, jakie rysują się przed Lokalnymi Grupami Działania w ramach nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 rozmawiano podczas dzisiejszego spotkania wicemarszałek Renaty Janik i członka Zarządu Województwa Marka Jońcy z przedstawicielami 17 LGD-ów z regionu świętokrzyskiego. W spotkaniu wzięli także udział dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka oraz dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Jacek Sułek.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– W nadchodzących latach LGD-y mogą odegrać bardzo ważną rolę w realizacji koncepcji tzw. „Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”. RLKS-y pozwolą mieszkańcom świętokrzyskich gmin na samodzielne decydowanie o tym, w jakim kierunku powinny rozwijać się ich małe ojczyzny i na co przeznaczać przyznane im fundusze unijne, ponieważ to oni najlepiej znają lokalne potrzeby i wyzwania – informuje wicemarszałek Renata Janik.

Jak z kolei podkreśla członek Zarządu Województwa Marek Jońca – Dyskutowaliśmy o ubieganiu się o dofinansowanie unijne, jak również mechanizmach, procedurach i sposobach wdrażania lokalnych strategii rozwoju na terenach obejmujących poszczególne LGD- y.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this