Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

GDDKiA w Kielcach apeluje do kierowców: Zwracajcie uwagę na znaki, nie jedźcie „na pamięć”!

Począwszy od 2 sierpnia przez kolejnych kilka dni planowane są zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 9 Radom – Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim pod remontowaną kładką dla pieszych. Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, tłumaczy, że to nie ostatnia zmiana organizacji ruchu w tym miejscu i apeluje, aby kierowcy zwracali uwagę na znaki, a nie jeździli „na pamięć”.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W związku z prowadzeniem prac remontowych pod kładką dla pieszych na Alei Jana Pawła II zamykane będą kolejno poszczególne pasy ruchu na fragmencie drogi krajowej nr 9. Kierowcy będą mieli jednak do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

– Na tym fragmentem pod wiaduktem są trzy pasy ruchu, więc każdy kierunek będzie miał po jednym pasie dla siebie, nie będzie to ruch wahadłowy. De facto nie będzie jakiś większych utrudnień w związku z tą zmianą organizacji ruchu. Ponieważ zachodzi konieczność wykonania tych prac remontowo-naprawczych pod kładką, aby podczas remontu było bezpiecznie, aby nic np. nie spadło na samochód, będą te pasy na przemian, w zależności od miejsca prowadzonych prac pod kładką, zamykane. Ważne jest to dla kierowców, że ruch będzie płynny w każdym kierunku – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji GDDKiA Oddział w Kielcach.

Nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na równoległym do  remontowanej kładki odcinku drogi krajowej nr 9. Jednym, wydzielonym pasem jezdni drogi nr 9 po wiadukcie nad torami kolejowymi odbywa się ruch pieszy. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Remont planowany jest do końca października.

Małgorzata Pawelec-Buras apeluje do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na zmieniające się oznakowanie, które ze względu na prace remontowe będzie się dynamicznie zmieniać.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this