Znajdź nas na

FAKTY

Gdyby nie czujność mieszkańca gminy Ćmielów, mogło dojść do tragedii!

Gdyby nie czujność i odpowiedzialność mieszkańca gminy Ćmielów, ta historia mogła skończyć się tragicznie. Mężczyzna poinformował dyżurnego ostrowieckiej komendy, że pod jeden z marketów w Ćmielowie swoim autem podjechał nietrzeźwy kierujący. Świadek chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia poszedł za mężczyzną. Intuicja go nie zawiodła. Okazało się, że 28-letni kierowca Opla miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (wtorek, 7 września) kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny ostrowieckiej komendy skierował policjantów do Ćmielowa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod jeden z miejscowych marketów podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział, jak kierowca osobowego Opla podjechał pod sklep, a następnie wszedł do środka. Świadek chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia poszedł za mężczyzną. Po wejściu do sklepu podszedł do niego i utwierdził się w przekonaniu, gdyż od kierowcy osobówki wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Gdy podróżujący na podwójnym gazie kierowca chciał odjechać z parkingu, zgłaszający udaremnił mu dalszą jazdę. Przybyli na miejsce policjanci ostrowieckiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec gminy Ćmielów miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this